Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Mnohé technologické spoločnosti si začínajú uvedomovať, že ich podnikanie má negatívny vplyv na životné prostredie. Pekným príkladom je napríklad Apple, ktoré značne zredukovalo obsah balenia iPhonov a zároveň sa zaviazalo, že do roku 2030 bude cela firma uhlíkovo neutrálna.

Ako dnes avizovala spoločnosť MSI vo svojej tlačovej správe, sama sa plánuje uberať podobným smerom.

Voči verejnosti sa zaviazala, že začne zmierňovať vplyv svojich obchodných aktivít na životné prostredie. Pomôcť má najmä moderná ekologická výroba a nový systém riadenia dodávateľských reťazcov.

MSI v reakcii na vysoké riziko zmeny klímy takisto investovalo do zlepšovania spotreby energie, znižovania množstva odpadu a taktiež do väčšej kontroly chemických látok. Vo všetkých smeroch by sa teda produkcia nového hardvéru mala stať výrazne ekologickejšou. Stále to však nie je všetko.

Zmeny pocítia na vlastnej koži aj bežní spotrebitelia

MSI

Firma v blízkej budúcnosti, v snahe zlepšiť úsporu energie, znížiť emisie oxidu uhličitého a ochrániť stromy, tiež prestane svojim zákazníkom dodávať nepotrebné papierové prílohy, s ktorými sa dnes stretávajú takmer v každej jednej krabici.

Patriť sem bude napríklad leták Shout Out, katalóg odmien, katalóg produktov a používateľská príručka. Tá môže byť pomerne hrubá a po jednom použití (alebo aj úplne bez povšimnutia) skončí v koši.

A keďže dnes máme k dispozícii mnohé moderné technológie, ktoré sa dajú využívať efektívne, MSI siahne práve po nich. Všetky odstránené papierové prílohy budú totiž k dispozícii v digitálnej forme tak, ako to robia aj mnohé iné značky. Zákazníci MSI ich nájdu priamo na internetovej stránke, pričom dostať sa na ňu budú môcť pomocou QR kódu, ktorý sa bude nachádzať na každej farebnej krabici daného výrobku.

V princípe sa teda nič zásadné meniť nebude, len návody na inštaláciu alebo aktiváciu hardvéru budeme čítať z obrazoviek našich smartfónov, tabletov alebo počítačov, nie z klasického papiera. Iste, je to možno zmena, no určite sa jej budeme vedieť ľahko prispôsobiť.

A taktiež musíme očakávať, že veľmi podobným smerom sa budú uberať aj ďalšie firmy, pričom nehovoríme len o technologickom prostredí. Nová „ekologická“ doba si totiž vyžaduje kompromisy a tým sa bude musieť prispôsobiť úplne každý.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú