Nemusíš patriť medzi filmových fanatikov, aby ti názov ČSFD neevokoval azda najznámejší filmový portál v Česku a na Slovensku. Databáza funguje už od roku 2001 a svoj jubilejný 20. rok plánuje osláviť novým dizajnom webu, ktorý dostane aj niekoľko užitočných funkcií. ČSFD o tom informovala registrovaných používateľov prostredníctvom newslettera a upozornenia v aplikácii.

Česko-slovenská filmová databáza (ČSFD) je bezpochyby najznámejším filmovým webom v oboch krajinách, ktorý ponúka obrovskú databázu seriálov a filmov hodnotených používateľmi.

Nová mobilná verzia a dizajn aj v slovenčine

Portál je aktívny už od roku 2001 a budúci rok tak oslávi jubilejné 20. výročie fungovania, ktoré sa dlhé roky nieslo v znamení o čosi staršie vyzerajúceho webu, ktorému posledných pár rokov už sekundovali aj mobilné aplikácie pre Android a iOS.

Vývojári sa však rozhodli stránku zmodernizovať a prinášajú novú verziu s responzívnym prispôsobením aj pre všetky druhy smartfónov a tabletov.

Stránka bude okrem toho po novom dostupná aj v slovenčine s kompletnou jazykovou lokáciou webu a zachovanými diskusiami, rebríčkami, hodnoteniami a komentármi používateľov, ktoré po novom dostali názov „recenzie“.

Novú verziu už vývojári sprístupnili na adresách new.csfd.cz a new.csfd.sk (slovenská doména), avšak zatiaľ neponúka možnosť prihlásenia pre registrovaných používateľov, pretože bude ešte niekoľko týždňov podliehať testovaniu a optimalizácii.

Po skončení tohto procesu plánujú možnosť prihlásiť sa do registrovaných účtov vývojári v januári, zatiaľ čo kompletný presun na doménu csfd.cz a novú csfd.sk s vypnutím starej verzie stránky príde do konca februára.

ČSFD ti po novom ukáže aj ponuku streamovacích platforiem

Fanúšikov sa však vývojári rozhodli potešiť nie len moderným dizajnom a pohodlným prístupom cez mobilné zariadenia, no aj pridaním niekoľkých nových funkcií.

Tou hlavnou je úplne nová sekcia s názvom VOD (Video On Demand – video na požiadanie), ktorá disponuje ponukou väčšiny prístupných streamovacích služieb vrátane informácií o dostupnosti českých a slovenských tituliek či dabingu.

Zobraziť celú galériu (6)
Sekcia VOD / Zdroj: Screenshot / ČSFD

Okrem toho však nová verzia stránky ponúkne aj zlepšené vyhľadávanie s našepkávačom, ktorý zobrazuje možné výsledky už počas vyhľadávania, sekcie „Hrajú“ a „OST“ (originálny soundtrack) v profiloch jednotlivých filmov či sekcia „Prehľad“ aj v profiloch tvorcov po vzore filmových profilov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom