Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Kryptomeny sú niekedy hore, inokedy dole. V poslednom období to platilo dvojnásobne a trh dokázal v jeden deň stratiť aj 15 %, len aby druhý deň narástol o 20 %. Takúto krátkodobú volatilitu sme už dlhšiu dobu nezažili.

Je pozoruhodné, ako kryptomena KAVA dokázala odolať týmto turbulenciám na trhu kryptomien a rástla aj keď celý trh padal. Podľa údajov z TradingView sa v čase písania článku obchoduje na cenovej úrovni 1,17 dolárov.

Navyše stále existuje priestor pre ďalšie zhodnotenie. Viaceré indikátory dokonca naznačujú, že k nemu skutočne dôjde.

KAVA rastie najviac z TOP 100

Ako informoval portál Kryptomagazín, KAVA je blockchain, ktorý spája rýchlosť cosmosu a vývojársku silu etherea. Obe siete sú prepojené modulom, ktorý umožňuje bezproblémovú spoluprácu v jednej škálovateľnej sieti.

Cena tokenu za posledných 10 dní zaznamenala zhodnotenie takmer 50 %, čo vo svete kryptomien nie je nič prekvapivé, no počas korekcie je to pozoruhodné. Navyše KAVA si udržuje prvenstvo celý týždeň spomedzi ziskovosti TOP 100 kryptomien.

Ako vidieť na grafe nižšie, cena narástla na úroveň predošlého maxima, ktoré by mohlo predstavovať rezistenciu. Na druhej strane, nie sme svedkami predajného tlaku a nedávny nárast bitcoinu by mohol podporiť aj rast altcoinového trhu.

TradingView

Kde je ďalší cenový cieľ?

Na grafe vyššie je zobrazený harmonický vzor AB=CD, ktorý predpovedá ďalší cenový rast na úroveň približne 1,40 dolárov. Zároveň sa na tejto oblasti začínajú vyskytovať zvýšené transakčné objemy, čo znamená, že dopyt s ponukou sa dočasne vyrovná.

Ak cena prekoná posledné maximum, nebude jej stáť nič v ceste na spomínaný cieľ, pretože je tu transakčná medzera. To znamená, že v tejto oblasti sa v minulosti veľmi neobchodovalo.

Bullish objemy sú na ústupe a z technického hľadiska by to mohlo predstavovať ochladenie rastúceho trendu. Podľa údajov CoinMarketCap sa denný objem obchodovania prepadol o 16,51 % na hodnotu 72,5 milióna dolárov. Trhová kapitalizácia naopak narástla o 6,94 % na hodnotu 486,8 milióna dolárov a KAVA sa nachádza na 83. mieste v rebríčku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú