Automobilka Ford najnovšie kopíruje dizajn nabíjacích staníc Tesla Supercharger pre svoj vlastný model. Spoločnosť tiež pripravuje plne elektrické vozidlo od dcérskej značky Lincoln, ktoré sa bude podobať známemu modelu Mustang. O téme píše Electrek.

Náhodná podoba?

Medzi spoločnosti s vlastnými nabíjacími stanicami pre elektrické vozidlá sa onedlho možno pridá aj automobilka Ford. Na Reddite sa totiž objavila fotografia novej nabíjacej stanice jej dcérskej spoločnosti Lincoln, ktorá sa až náramne podobá na známe stanice Supercharger od Tesly.

Zobraziť celú galériu (2)
Reddit / u/ifwinterends

Spoločnosť Lincoln pritom na začiatku tohto roka potvrdila, že vyvíja plne elektrického vozidla, ktoré má predstaviť už budúci mesiac, a podobať sa bude na známy model Ford Mustang. Okrem toho prémiový výrobca vozidiel oznámil, že pracuje na plug-in hybridných verziách svojich modelov Aviator SUV a Corsair, píše IBT.

Nabíjacia stanica spoločnosti Lincoln má však tvar takmer identický s Tesla Supercharger, a vyzerá ako kombinácia dizajnu dvoch generácií týchto nabíjacích staníc. Zdá sa však, že má malý kábel a konektor, čo naznačuje, že ide iba o nabíjaciu stanicu úrovne 2 určenú pre pripravované plug-in hybridy spoločnosti. Nabíjacie stanice pre čisto elektrické automobily, vrátane staníc Tesla Supercharger, totiž využívajú omnoho vyššie napätie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom