Jeden z najočakávanejších seriálov roka – Pán prsteňov od Amazonu, práve dostal svoju prvú upútavku. Odhaľuje názov, dátum premiéry a naznačuje aj dejové zasadenie.

Pripravovaná novinka ponesie názov The Lord of the Rings: The Rings of Power, teda Pán prsteňov: Prstene moci a bude štartovať exkluzívne na streamovacej platforme Prime Video.

Premiéra je stanovená na tento rok, konkrétne na 2. septembra. Prvá séria bude pozostávať z ôsmych epizód, s istotou sa však dočkáme aj pokračovaní. Amazon totiž po 250 miliónovej investícii do práv avizoval, že plánuje nakrútiť najmenej päť sérií a v hre sú aj ďalšie spin-offy.

Postavy z filmov nečakaj

Krátky teaser-trailer odhaľujúci názov a oficiálny dátum premiéry síce vďaka ženskému hlasu komentujúcemu ukovanie a zrod Prsteňov moci vyvoláva vlnu nostalgie, o postavách či zasadení ako takom, však príliš nehovorí.

Dvojica tvorcov J.D. Payne & Patrick McKay však približuje, o čo v pripravovanej novinke pôjde a predovšetkým, ako k názvu seriálu vlastne prišli, informuje Deadline.

„Myslíme si, že tento názov by mohol obstáť vedľa ďalších klasík J.R.R. Tolkiena. Meno Prstene moci spája všetky hlavné príbehy Druhého veku Stredozeme: ukovanie prsteňov, vzostup Temného pána Saurona, epický príbeh o Númenore a Posledná aliancia elfov a ľudí.

Doteraz diváci videli na obrazovke iba príbeh Jedného prsteňa – ale predtým, ako jeden bol, ich bolo veľa… a my sme nadšení, že sa môžeme podeliť o epický príbeh ich všetkých.“

Amazon

Aj keď sa seriál bude odohrávať v rovnakom univerze ako ikonická filmová trilógia Petera Jacksona, dejovo bude zasadený dávno pred udalosti z oceňovaných filmov. Niektoré známe postavy alebo ich mladšie verzie, však v seriáli predsa len uvidíme.

Významnú úlohu v Druhom veku zastali predovšetkým Elrond a Galadriel, diváci sa môžu tešiť aj Saurona a jeho rast k moci, aj keď v úplne inej podobe, ako boli zvyknutí.

Sauron totiž v Druhom veku vystupoval ako elf s nádherným vzhľadom a bol známy pod menom Annatar, Pán Darov. Vďaka ľsti presvedčil elfov, aby ukovali Prstene moci a neskôr sa významne podieľal na páde ríše Númenoru.

Chceš o deji vedieť viac a zaujíma ťa, aké známe postavy by si v seriáli mohol vidieť? Nevynechaj náš detailný prehľad, kde sa venujeme všetkému podstatnému o očakávanej novinke.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP