Minister školstva Branislav Gröhling informoval prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti Facebook, že rezort sprístupnil digitálne učebnice zadarmo.

Konkrétne ide o 558 titulov od 14 vydavateľov. Všetky tieto učebnice sú odteraz dostupné žiakom, rodičom a samozrejme aj učiteľom priamo z domu. Učebnice sú dostupné na stiahnutie na webe edicnyportal.iedu.sk, do ktorého je potrebné zadať prihlasovacie meno a heslo.

SPRÍSTUPŇUJEME DIGITÁLNE UČEBNICE ZADARMO 😊558 titulov, 14 vydavateľov. Všetky tieto učebnice sú odteraz dostupné…

Gepostet von Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny am Mittwoch, 8. April 2020

Tie si netreba vytvárať. Vytvorené sú už vopred pre všetkých bez rozdielov a Dokumenty sú k dispozícii vo formáte PDF. Ministerstvo však upozornilo, že niektoré tituly sú z dôvodu ochrany autorských práv dostupné len vo verzii PPDF, ktorú je možné otvoriť v programe Microsoft Azure Information Protection Viewer.

Meno: [email protected]

Heslo: ucebnica

Branislav Gröhling už skôr dohodol spolu s generálnym riaditeľom RTVS Jaroslavom Rezníkom vyučovanie cez televíziu. To malo trvanie najskôr 45 minút, pričom v súčasnosti sa táto doba predĺžila až na takmer dve hodiny denne.

Okrem toho sa rozhodlo, že tento školský rok neprepadne do nižšieho ročníka žiadny žiak. Minister ďalej odporučil školám, aby pri hodnotení druhej polovice školského roka použili namiesto známkovania slovné hodnotenie. Opatrenia majú prispieť k tomu, aby súčasnú krízu ľahšie zvládli nielen samotní žiaci, ale aj ich rodičia, či učitelia, ktorí majú sťaženú prácu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom