Natáčanie videí na smartfóne je rozhodne veľmi pohodlné a rýchle. Stačí vytiahnuť zariadenie z vrecka a na pár dotykov začať nakrúcať. To je rozhodne menej práce ako nastavenie profesionálnej aparatúry, no zároveň to prináša isté nedostatky vo výsledných záberoch. Posunúť level kvality sa však dá aj na mobiloch, a to pomocou stabilizátora.

Roztrasené zábery sú jeden z hlavných problémov videí zo smartfónu. Práve v tejto oblasti však vie skvele pomôcť profesionálny stabilizátor. Jeden z vôbec najlepších na svete je momentálne v skvelej zľave. Ide o model Smooth Q od výrobcu Zhiyun, ktorý patrí k lídrom v tejto oblasti. Tento parádny gadget sme si zaobstarali aj my a nevieme si ho vynachváliť.

Zhiyun Smooth Q
Zobraziť celú galériu (10)
Kristián Hrušovský / FonTech

Tento stabilizátor, respektíve gimbal, ponúka pevnú konštrukciu z hliníkovej zliatiny. O stabilizáciu tvojho smartfónu sa stará špeciálny procesor Honeycomb 5. generácie, ktorý ponúka až o 30 % rýchlejšie reakcie než predchodca. Minimalizácia neželaných pohybov prebieha v troch osiach a dostupná je aj možnosť rýchleho otočenia smartfónu z vertikálnej do horizontálnej polohy a naopak. Nastavenia môžeš riadiť vďaka kontrolnému centru priamo na gimbale. Výrobca však ponúka aj špeciálnu mobilnú aplikáciu pre Androidy aj iOS.

Súčasťou Zhiyun Smooth Q sú dve vysokokapacitné batérie. Tie postačia až na 12-hodinovú prevádzku, pričom ich môžeš použiť aj ako zdroj energie pre smartfón. Gimbal je plne kompatibilný pre telefóny do veľkosti 6-palcov a s maximálnou hmotnosťou 220 gramov. Náš Xiaomi Mi MIX 2 s 5.99-palcovým displejom v ňom sedí ako uliaty. Podporuje však aj akčné kamery ako GoPro. Samotný stabilizátor váži 450 gramov, a to pri výške takmer 26 centimetrov.

Zbav sa roztrasených záberov

To sú teda hlavné špecifikácie stabilizátoru Zhiyun Smooth Q, ktorý ti pomôže posunúť kvalitu tvojich videí zo smartfónu na oveľa vyššiu úroveň.

Kúpiť profesionálny stabilizátor Zhiyun Smooth Q za 87 € z českého skladu
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Vďaka bleskovému výpredaju vo FonTech Shope ho kúpiš za 87 € priamo zo skladu v susednom Česku. Tešiť sa tak môžeš na expresné doručenie bez akýchkoľvek ďalších poplatkov navyše.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom