Portál PingWest s odvolaním na nemenované zdroje uviedol, že Elon Musk má vymenovať za nového CEO automobilky súčasného šéfa čínskej továrne Tesla, Toma Zhu Xiaotonga.

Nad touto správou ale visí množstvo otáznikov a pochybností, i keď udalosti posledných dní naznačujú, že by tomu tak mohlo naozaj byť.

Ako píše Electrek, iba pred pár dňami totiž Tesla vyhrala súdny spor s médiom PingWest, ktoré v minulosti šírilo o Tesle nepravdivé informácie. Za tieto správy musela redakcia stiahnuť predmetné články, vydať ospravedlnenie a odškodniť Teslu finančne vo výške 14 000 dolárov.

Po takomto prešľape by si tak novinári rozhodne mali dávať pozor na informácie, ktoré o automobilke zverejňuje. Napriek tomu prichádza správa, že novým CEO Tesly sa stane Tom Zhu Xiaotong. Odvoláva sa pritom na nemenované zdroje, ktoré ale majú byť  znalé aktuálnej situácie okolo vedenia automobilky.

Posledné udalosti tomu skutočne naznačujú

Elon Musk už dávnejšie tvrdil, že by v budúcnosti rád odstúpil z pozície CEO automobilky Tesla. Po nedávnej akvizícii spoločnosti Twitter sa dokonca sami investori dožadovali, aby Musk z pozície odstúpil, nakoľko automobilke už nevenuje toľko času, ako by to firma potrebovala.

Duke University's Fuqua School of Business

Zhu nie je v Tesle žiadnym nováčikom. Vo firme pôsobí už od roku 2014 a v podstate stojí za úspechom Tesly v Číne, ako aj za úspechom celej továrne v Šanghaji. Rozhodne je teda horúcim adeptom na pozíciu globálneho CEO.

Ako pred pár hodinami informoval portál Reuters, Musk navyše požiadal Zhua, aby pomohol s riadením a rozbehnutím novej továrne v Texase. Z Číny si do Austinu dokonca zobral aj tím inžinierov, ktorí budú na celý proces dohliadať.

Zatiaľ nie je jasné, či Zhu zostane aj riaditeľom čínskej Gigafactory, alebo sa bude naplno venovať riadeniu továrne v Austine, prípadne či skutočne bude vymenovaný na post globálneho CEO automobilky.

Tesla, ako už býva zvykom, na tieto udalosti médiám neodpovedala a tak si musíme počkať na oficiálne vyjadrenia súčasného CEO a zakladateľa automobilky Elona Muska.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP