Krátko po predstavení sa Samsung Galaxy S9 a S9+ dostali do rúk prvým recenzentom, ktorí sa stretli so zaujímavými výsledkami z benchmarkov.

Informácie, ktoré poskytol server AnandTech hovoria o doslova “trápnych” výsledkoch, ktoré dosiahli testované telefóny. Samsung vo svojich najnovších vlajkových lodiach používa vlastný procesor Exynos 9810 a práve ten môže byť zodpovedný za jeho nie príliš lichotivé výsledky. Podľa redaktora portálu môže procesor trpieť vážnou vadou, minimálne v prípade testovaných zariadení.

„Jeden z hovorcov spoločnosti Samsung mi potvrdil, že demo telefón bežal na firmvéri špeciálne určenom pre MWC, ktorý nemusel byť optimalizovaný. Ťažko tomu môžem veriť, že by tak drasticky limitovali výkon zariadenia demo jednotky a ešte menej tomu, že by šachovali s ďalšími nastaveniami,” uviedol Andrei Frumusanu z AnandTech na margo vyhlásenia hovorcu Samsungu, že problém môže byť vo firmvéri testovacieho zariadenia.

Dokonca aj iPhone 7 dosiahol lepšie výsledky

Zahanbenie je o to väčšie, že Samsungy porazili nielen najnovšie smartfóny od Apple iPhone 8 a iPhone X, ale v niektorých prípadoch boli S9 a S9+ dokonca slabšie ako iPhone 7, ktorý bol uvedený do predaja už v roku 2016.

Tieto zistenia určite nerobia dobrú reklamu zariadeniam a výrobca môže len dúfať, že je to naozaj spôsobené len firmvérom, ktorý sa dá pomerne rýchlo aktualizovať. Výsledky z benchmarkov zverejnil portál Anandtech.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom