Spoločnosť Warner Bros. Discovery si prakticky od svojho založenia neustále uťahuje opasok a po masívnom odstraňovaní obsahu z HBO Max či zastaveniu produkcie európskych projektov pre svoju streamovaciu platformu, sa mediálny konglomerát uchýlil k ďalšiemu nečakanému a šokojúcemu kroku.

Podľa Variety sa spoločnosť totiž rozhodla zastaviť produkciu svojho projektu Batgirl.

Peniaze proste vyhodili z okna  

Na tom by v súčasnej komplikovanej dobe nebolo nič zvláštne, pokiaľ by film nebol už takmer hotový a nestál Warnerov skoro 90 miliónov dolárov.

Podľa zverejnených informácií sa komiksovú snímku nechystajú nasadiť do kina, ani na streamovaciu službu HBO Max, kam mala pôvodne namierené.

FonTech

Film pritom z pohľadu obsadenia a scenára nepôsobí vôbec zlým dojmom. Celý príbeh Batgirl sa mal točiť okolo dcéry komisára Gordona, z ktorej sa mala stať ochrankyňa ikonického mesta Gotham City.

V snímke sa mali okrem hlavnej protagonisticky Leslie Grace objaviť aj viaceré známe hollywoodske mená ako J.K. Simmons, Brendan Fraser či Michael Keaton, ktorý si mal po 30 rokoch znovu obliecť kostým temného rytiera.

Dôvod, prečo spoločnosť dospela k takémuto radikálnemu kroku, má byť údajne nafúknutý rozpočet, ktorý sa aj kvôli covidovej situácii navýšil z počiatočných 75 miliónov dolárov na 90 miliónov.

Warner Bros. Discovery

Pre snímku určenú len na premietanie v domácnostiach bola takáto suma podľa Warner Bros. Discovery výrazne prestrelenou cifrou a pri alternatívnom uvedení v kinách bolo riziko, že film prepadne, pomerne vysoké.

Podľa viacerých zdrojov navyše testovacia projekcia odhalila výrazne nedostatky v kvalite filmu a pre uvedenie do kina by musela Batgirl v postprodukcii absolvovať viacero úprav, vrátane mnohých dodatočných vizuálnych efektov, čo by bolo opäť v rozpore s aktuálnym šetriacim režimom Warner Bros. Discovery.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP