V článku boli použité aj materiály TASR.

Aktualizované 14. augusta 2023:

Zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg stráca trpezlivosť v súvislosti s neustálymi debatami okolo možného súboja v zápasníckej klietke so svojím konkurentom Elonom Muskom, informuje TASR. Napätie medzi nimi dosiahlo vrchol, keď Musk navrhol tréningový zápas v Zuckerbergovom dome v Palo Alto, Kalifornia. Zuckerberg na platforme Threads oznámil, že je čas sa zamerať na iné záležitosti.

Navrhol dokonca konkrétny dátum oficiálneho zápasu šéfovi organizácie UFC Danovi Whiteovi. Musk na to zareagoval označením Zuckerberga za „zbabelca“ a zverejnil ich konverzáciu na platforme X.

Zuckerberg má plné zuby

Zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg stratil trpezlivosť ohľadom ťahaníc okolo jeho možného zápasu v klietke s konkurentom Elonom Muskom. Pohár trpezlivosti pretiekol, keď Musk navrhol tréningový zápas v Zuckerbergovom dome v Palo Alto v Kalifornii.

„Myslím, že sa všetci zhodneme na tom, že to Elon nemyslí vážne. Je čas sústrediť sa na iné veci,“ napísal v nedeľu Zuckerberg na platforme Threads, uviedla britská agentúra PA Media. Zuckerberg zdôraznil, že Muskovi navrhol konkrétny dátum ich zápasu. Danovi Whiteovi, šéfovi organizácie UFC, ktorá propaguje zmiešané bojové umenia, ponúkol zorganizovanie oficiálneho zápasu.

„Elon termín nepotvrdil, potom hovorí, že potrebuje operáciu a teraz namiesto toho navrhuje tréning v mojej záhrade,“ kritizoval Zuckerberg postup svojho konkurenta. Muskovi odkázal, že ak bude mať vážny záujem o konkrétny termín a oficiálny zápas, „vie, ako ma osloviť“. Dovtedy si bude merať sily s ľuďmi, „ktorí to so športom myslia vážne“.

Musk v reakcii na svojej platforme X (predtým Twitter) označil Zuckerberga za „zbabelca“. Zverejnil aj screenshot z ich četu, ktorý vyvoláva dojem, že navrhol, aby po tréningu nasledoval v Zuckerbergovej záhrade skutočný duel.

Päťdesiatdvaročný Musk vyzval 39-ročného Zuckerberga na súboj v júni. Zuckerberg súhlasil a následne opakovane oznámil, že je už pripravený, Musk však nesúhlasil so žiadnym navrhovaným termínom. Majiteľ firmy Tesla Musk v piatok oznámil, že potrebuje operáciu pre problém s pravou lopatkou, z ktorej sa bude zotavovať niekoľko mesiacov.

Pôvodný článok

Z vtipu sa postupne stáva realita. Súboj medzi miliardármi Elonom Muskom a Markom Zuckerbergom dostáva reálne proporcie, o čom najnovšie informoval Musk cez jeho sociálnu sieť X, donedávna známu ako Twitter. Vo svojom príspevku dokonca nepriamo potvrdil nedávne dohady.

Musk totiž píše, že komunikoval s talianskou premiérkou a ministrom kultúry, pričom sa dohodli, že k zápasu dôjde na „epickom mieste“, zároveň tesne predtým zverejnil jednoslovný príspevok so slovom „Gladiátor“. Obe tieto skutočnosti nahrávajú tomu, že by sa zápas mal konať v svetoznámom Koloseu v Ríme, o čom sa viedli dohady už v uplynulých týždňoch.

Vieme, kde si ho pozrieš

Zápas sa má vysielať nielen na sociálnej sieti X, ale aj na Facebooku – to naznačuje, že vysielanie môže byť zadarmo. Podľa Muskových najnovších tvrdení bude všetko v zábere kamier „staroveký Rím, takže vôbec nič moderné“. Šéf Tesly zároveň vylúčil, že by zápas organizovalo UFC, namiesto toho ho majú mať v spoločnej réžii nadácie oboch miliardárov.

Zápas má podľa všetkého slúžiť na odovzdanie pocty minulosti a súčasnosti Talianska, pričom všetky zárobky zo vstupného poputujú na charitu pre vojnových veteránov. Vo vlákne na sociálnej sieti X Musk tiež potvrdil, že predplatitelia X Premium (donedávna známe ako Twitter Blue) dostanú špeciálne bonusy, medzi ktorými sa môžu nachádzať napríklad zábery zo zákulisia zápasu.

CNN porovnala šance oboch na výhru. Musk je fyzicky väčší ako Zuckerberg, no šéf firmy Meta už dlhšie trénuje zmiešané bojové umenia. V máji sa zúčastnil aj na turnaji v bojovom umení džiu-džicu a vyhral zlatú a striebornú medailu, skonštatovala americká televízia podľa TASR.

Či k zápasu skutočne dôjde je otázne, podľa Elona Muska však nejde o vtip a jeho komunikácia s poprednými talianskymi politikmi taktiež naznačuje, že to miliardári myslia vážne.

Obaja podnikatelia sa v minulosti pochytili pri debate o budúcnosti umelej inteligencie. Musk ju viackrát označil za nebezpečenstvo pre ľudstvo, Zuckerberg je v tejto téme optimistickejší.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú