Najnovší Apple Park spoločnosti bol odhalený ešte pred nejakým časom, no využívať sa začal až v prvých týždňoch tohto roka. Pár dní na to však pracovníci v „divadle Steva Jobsa“ narazili na problém, ktorý tkvie v samotnom dizajne budovy. Priehľadné sklo sa stalo príčinou už niekoľkých zranení, ktoré si nevyžadovali ošetrenie v nemocnici, no týmto dizajnom Apple porušuje zákon.

Apple na novej budove pracoval dlhé mesiace a mnohí sa už nevedeli dočkať jej oficiálneho otvorenia. Po predstavení v minulom roku sa do prevádzky tento dizajnový skvost dostal až pred pár týždňami, avšak ako sa ukázalo, sklenený dizajn má predsa len svoje nevýhody.

Sklo spôsobuje vážne problémy

Zamestnanci sú pri svojej práci natoľko zanietení, že si nevšímajú sklenené steny a dvere budovy, do ktorých už pár z nich narazilo. Našťastie si žiadna z týchto nehôd nevyžiadala nemocničné ošetrenie, no takýto problém výrazne sťažuje ich prácu. Z toho dôvodu začali sklenené steny označovať poznámkovými papierikmi, ktoré mali narazeniu do skla zabrániť. Tie však boli odstránené, pretože podľa spoločnosti narúšali dizajn budovy. Apple si ale zrejme neuvedomuje, že takéto nehody ho môžu vyjsť poriadne draho.

Nenechaj si ujsť
Posledné práce na Apple Parku. Najnovšie dronové zábery ukazujú túto majestátnu stavbu

Sklenené dvere a steny nového kampusu totiž porušujú zákonné pracovné podmienky v Kalifornii, kde sa jasne píše, že zamestnanec má byť chránený pred prechodom cez sklenenú bariéru. Ak sa teda Apple nerozhodne označovať, alebo iným spôsobom zvýrazniť sklenené steny tejto budovy, môže mu byť uložená mastná pokuta. Jednou z možností, ktoré však spoločnosť zamietla pod stôl, bolo práve označovanie stien a dverí poznámkovými štítkami. Apple tak musí vymyslieť spôsob, akým ochráni zamestnancov a tiež aj zákazníkov. Je veľmi otázne či by si zákazník po náraze do skla ešte s radosťou na tvári kúpil nový iPhone, alebo iný produkt spoločnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom