The Witcher: Old World je dobrodružná stolná hra z prostredia frančízy Zaklínača, ktorá si od svojho ohlásenia vo februári získala obrovskú pozornosť. Po otvorení crowdfundingovej kampane na platforme Kickstarter vyzbierala svoj cieľ za menej ako 20 minút, informoval portál GamingBible.

Zaklínač dostáva stolnú hru, vytvoril ju startup spolu s CD Projekt Red

Stolná adaptácia už dorazila aj na populárneho Zaklínača, pričom startup Go on Board spolu so štúdiom CD Projekt Red začiatkom roka oznámili príchod verzie The Witcher: Old World. Tá sa na Kicksterteri už zaradila medzi 10 najúspešnejších kampaní roka, aktuálne vyzbierala už takmer 2,7 milióna eur a pôvodný cieľ na úrovni 250-tisíc eur prekonala za prvých 20 minút.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot / Go on Board

Rovnako ako svet Geralta z Rivie, aj The Witcher: Old World je rozsiahla RPG hra s dĺžkou od 90 do 150 minút, na ktorej pochopenie budeš rozhodne potrebovať podrobné preštudovanie pravidiel, no nie je veľkým prekvapením, že fanúšikov frančízy si pritiahla veľmi rýchlo.

NEPREHLIADNI
Herecké hviezdy, impozantný príbeh a najočakávanejšie seriálové fantasy 2021 – toto je všetko, čo vieme o 2. sérii Zaklínača

Dizajnu stolnej hry sa venoval Łukasz Woźniak, ktorému poskytlo podporu samotné štúdio CD Projekt Red. Výsledkom je sada dodávaná s nádherne spracovanými miniatúrami pre Zaklínačov aj príšery. Finálna podoba hry však podľa reklamného videa ešte nie je dokončená, vývojári chcú totiž do posledných fáz procesu zatiahnuť aj fanúšikov z celého sveta, ktorí môžu do komunity prispieť vlastnými návrhmi, píše Polygon.

The Witcher: Old World sa však medzi lacnejšie stolné hry rozhodne neradí. Ako to už býva zvykom, na vývoj hry môžeš prispieť akoukoľvek sumou už od jedného eura, no „štandardnú“ verziu hry, teda bez spomínaných miniatúr monštier, si môžeš zakúpiť od sumy 70 €.

Verzia Deluxe, ktorá obsahuje aj miniatúry, stojí až 125 € bez poštovného. Kampaň na Kickstarteri potrvá do 11. júna a v nasledujúcich mesiacoch bude pokračovať finálnym vývojom hry. Do rúk záujemcov sa prvé kusy dostanú až v júni 2022.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP