Smartfóny značky Redmi patria dlhodobo medzi veľmi obľúbené zariadenia, za čo vďačia svojím nízkym cenám a veľmi dobrou výbavou. Ich obľúbenosť dokonca vystúpila do takej miery, že je dnes Redmi samostatnou značkou, ktorá síce stále patrí pod Xiaomi, no na verejnosti môže vystupovať samostatne. 

Doteraz však Redmi cielilo len do nižšej, maximálne do strednej triedy smartfónov. No ako informuje portál Gizchina, každú chvíľu by sa to malo zmeniť. Nová vlajková loď vybavená Snapdragonom 855 by mala prísť už každú chvíľu a dôkazov o tom je viac než dosť. Koniec koncov, na svojom účte to potvrdil aj samotný viceprezident Xiaomi Group Lu Weibing.

Predstavenie už zajtra

Weibing na svojom účte už dlhšiu dobu uverejňuje rôzne príspevky o chystanom smartfóne, pričom už dnes je jasné, že pôjde o niečo úplne iné, než na čo sa Redmi sústredilo. Už zajtra totiž má byť predstavená nová vlajková loď, ktorá vo svojom vnútri ponesie procesor Snapdragon 855, ktorý aktuálne patrí medzi špičku. Hovorí sa dokonca o tom, že v benchmarku Antutu tento smartfón prekonal hranicu 400 000 bodov. Jeho zameranie by mali byť hlavne v hernom priemysle, ktorý zažíva zlaté obdobie nie len na smartfónoch.

Displej má mať veľkosť 6,39″ a má ísť o AMOLED, avšak zatiaľ s neznámym rozlíšením. Pravdepodobne však pôjde o klasické Full HD+. Batéria má mať kapacitu 4000 mAh, samozrejme aj s podporou rýchleho nabíjania. Systémom bude zatiaľ Android 9.0 Pie, pričom neskôr bude k dispozícii aj beta Androidu Q.

Na zadnej strane sa nachádza trojica šošoviek, pričom dve z nich slúžia ako fotoaparát. Vychádzajúc z obrázka vyššie bude jeden z nich mať rozlíšenie 48 MPx. Zaujímavosťou je, že daná fólia nemá žiadny výrez, takže nové Redmi možno príde s výsuvným selfie fotoaparátom.

Weibo

Zatiaľ však môžme len hádať. Múdrejší budeme už zajtra, kedy bude zariadenie oficiálne predstavené a my ti tak budeme môcť priniesť čerstvé informácie ohľadom novej vlajkovej lode Redmi, ktorá s veľkou pravdepodobnosťou ponesie názov K20 Pro.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom