Na Slovensko prichádza revolúcia v oblasti poskytovania služieb. Štartuje platforma zdieľanej ekonomiky wilio, ktoré pomôže okamžite vyhľadať množstvo špecialistov pripravených pomôcť s takmer všetkým od upratovania, tepovania, až po právne alebo daňové poradenstvo.

Žiaden nováčik

Nová aplikácia ponúka revolučné možnosti využitia, no nie je žiadnym nováčikom. Vychádza z predchádzajúcej aplikácie Rukie, ktorá slúžila na vyhľadávanie remeselníkov. Rukie má za sebou dva roky existencie, počas ktorých pomohlo nájsť používateľom toho správneho remeselníka viac ako 22-tisíc krát.

Viac ako 200 kategórií služieb a takmer 22-tisíc poskytovateľov

Možnosti wilia sú neobmedzené. Či je to upratovanie, výmena pneumatík, preklady textov, alebo hoci aj nové gélové nechty – to všetko je možné nájsť v jedinej aplikácii. Aktuálne je cez wilio možné nájsť 207 kategórií služieb od takmer 22-tisíc rôznych poskytovateľov. Dostupných je napríklad 7 631 stavebných robotníkov, 1 781 opatrovateliek detí, 1 634 autoservisov a 2 831 upratovačiek. Počet zapojených poskytovateľov navyše neustále rastie.

Pre bežných používateľov, ale aj pre biznis

Nová aplikácia je určená nielen pre bežných používateľov, či poskytovateľov služieb, ale aj pre tých, ktorí len hľadajú možnosti pre privyrobenie si popri svojej bežnej práci, či prácu na doma. Zaujímavá je tiež pre firmy. Tým sa tak otvára napríklad veľmi rýchla a efektívna cesta pre nájdenie nových členov tímu alebo dočasného záskoku, napríklad v prípade choroby. Jednoducho si zadajú typ činnosti, o ktorý majú záujem a vyberú si tých správnych ľudí. V malých a stredných podnikoch môže wilio dokonca nahradiť oddelenie nákupu.

„Nájsť toho správneho poskytovateľa bolo časovo náročné, ľuďom väčšinou nezostala iná možnosť, než sa vypytovať rodiny, známych, či prácne vyhľadávať poskytovateľov cez internet. Cez našu aplikáciu dostane väčšina ľudí odpoveď na dopyt alebo rovno ponuku na svoju požiadavku od poskytovateľov z okolia už do piatich minút. Keď ste zvyknutý vyhľadávať poskytovateľov dni či týždne a potom dostanete po prvý raz ponuku aj s referenciami do niekoľkých minút, je to prekvapujúco pozitívna emócia,“ vysvetľuje spoluzakladateľ a CEO wilio František Duračinský.

„Okrem zjavného benefitu pre používateľa wilio pomáha každému naštartovať svoj biznis bez potreby investície do ďalšej reklamy. Poskytovatelia a remeselníci si cez našu aplikáciu mali možnosť do dnešného dňa zarobiť až 15.8 milióna eur. Preto veríme, že wilio ako platforma zdieľanej ekonomiky má potenciál stať sa revolúciou v oblasti poskytovania služieb, a to nielen na Slovensku,“ konštatuje Duračinský.

Ako to funguje

Používanie aplikácie je veľmi jednoduché. Stačí vyplniť niekoľko rýchlych otázok, vybrať si miesto, čas a preferovanú službu. Požiadavky okamžite dostanú všetci dostupní poskytovatelia v blízkom okolí, ktorí spĺňajú požiadavky dopytu. Do niekoľkých minút používateľ dostane k dispozícii prvé odpovede s ponukami. Následne si vyberie toho poskytovateľa služby, ktorý mu najviac vyhovuje. Po realizácii môže dodávateľa ohodnotiť a pomôcť tak ostatným.

Overení poskytovatelia s hodnoteniami

Vďaka prehľadným hodnoteniam poskytovateľov od reálnych používateľov vie každý posúdiť kvalitu ponúkaných služieb bez potreby komplikovaného získavania referencií vo svojom okolí, cez rodinu, priateľov, či na internete. Okrem spokojnosti s vykonanou prácou je možné hodnotiť napríklad aj komunikáciu či cenu ponúkaných služieb. Používatelia tak ušetria množstvo času nielen so získavaním správnych kontaktov, spoľahnúť sa môžu a na referencie ostatných ľudí z komunity používateľov.

Bezplatne pre všetkých

Nová aplikácia wilio je dostupná pre používateľov zariadení s OS Android aj iOS, ktorí si ju môžu bezplatne stiahnuť v obchodoch Google Play a App Store. Dostupné je aj responzívne webové rozhranie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom