Nový film Top Gun: Maverick mal byť filmom, o ktorom sa bude na festivale v Cannes hovoriť najviac.

Fenomenálnym spôsobom ho však zatienil film Triangle of Sadness, ktorému sa od divákov dostalo neuveriteľných osem minút „standing ovation“, informoval o tom portál Variety.

Už sme si pri jednom z najstarších filmových festivaloch v Cannes tak trochu zvykli, že sa na ňom občas objavia snímky, ktoré vo svete zarezonujú aj bez výraznejšieho marketingu. Stačí im istá dávka kontroverzie či explicitného obsahu a na druhý deň po premiére sú okamžite hlavným obsahom viacerých médií.

YouTube/Screenshot

Ak publiku opäť chýbala prítomnosť kontroverzného Larsa von Triera, šokujúci obsah im vynahradil film Crimes of the Future od Davida Cronenberga a pre mainstreamového diváka bolo najväčším lákadlom pokračovanie akčného Top Gun, ktorý s podtitulom Maverick zbiera po celom svete výborné hodnotenia.

Kráľom prebiehajúceho festivalu sa však nestal ani jeden zo spomínaných filmov. Búrlivejší potlesk ako ktorákoľvek iná snímka, si prekvapivo vyslúžil pomerne neznámy film Triangle of Sadness, ktorému diváci aplaudovali v osemminútovom „standing ovation“.

Čierna komédia od švédskeho režiséra Rubena Östlunda sleduje modela (Harris Dickinson) a jeho priateľku influencerku (Charlbi Dean), ktorí sa vydajú na luxusnú plavbu pre bohatých ľudí, kde sa stretávajú s kapitánom lode v podaní skvelého Woodyho Harrelsona.

YouTube/Screenshot

Podľa mnohých účastníkov je film Triangle of Sadness skvelou kombináciou nekompromisnej satiry a drámy so sociálnym presahom, čo môže na diváka miestami pôsobiť nepríjemne, dôležitejšie však je, že ho rozosmeje.

Po premiére sa skvelá odozva s potleskom, ktorý Östlundovi pripomínal futbalový zápas, preniesla aj na sociálne siete a viacerí účastníci festivalu v príspevkoch nešetrili chválou.

Youtuber Luke Hearfield napísal: „Triangle of Sadness je úžasným potešením, pri ktorom som sa smial tak silno, až to bolelo. Uštipačná satira, ktorá skúma všetky sociálne sféry od bohatých cez kultúru influencerov až po rodovo predurčené úlohy“.

YouTube/Screenshot

Po takomto úspechu u publika by nebolo prekvapením, keby tento rok získal hlavné ocenenie Zlatú Palmu práve film Triangle of Sadness. My len budeme dúfať, že po tejto snímke siahne aj slovenský distribútor a budeme si ju tak môcť vychutnať aj v našich kinách podobne, ako to bolo aj pri minuloročnej víťaznej snímke Titane, ktorá na premiére v Cannes spôsobila viacerým ľudom nevoľnosť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP