Režisér Jokera prezrádza, či Arthur Fleck zabil svoju susedku Sophie. Zostup do šialenstva v podobe najnovšieho filmového DC príbehu ohromil divákov z viacerých dôvodov. Na komiksovku bol brutálny a celkom krvavý. Tematika psychických porúch a mentálneho zdravia bola až desivo reálna. No a hlavný hrdina – ten, ktorého by sme racionálne mali po každej stránke nenávidieť – ten zapôsobil prekvapivo sympaticky. Zaujímavé novinky priniesol portál Movieweb.

Arthur (Joaquin Phoenix) vo filme zabije viacero ľudí. Nepriamo spôsobu vzburu resp. revolúciu v meste Gotham City, pri ktorej určite zomrelo množstvo civilistov a policajtov, no vlastnými rukami zavraždil len hŕstku ľudí. Na jeho obetiach sme si mohli všimnúť, že zakaždým to boli osoby, ktoré mu nejakým spôsobom ublížili. Všetko to začína v metre, kedy zbraňou od svojho kolegu v sebaobrane zabije troch chlapov.

Režisér Jokera prezrádza, či Arthur zabil svoju susedku

Ak by ho nenapadli, Arthur by ich po zvyšok cesty domov pravdepodobne ignoroval a žiadna krv by preliata nebola. Oni mu však ublížili, a tak im to vrátil. Príklad tejto skutočnosti je aj scéna, kedy ku Arthurovi prídu na návštevu jeho bývalí kolegovia Randall a Gary. Zatiaľ čo Randalla brutálne zavraždil, Garyho nechal odísť bez toho, aby sa ho vôbec dotkol – pretože naňho nikdy nebol zlý, práve naopak, bol k nemu ak jediný vždy milý.

Na niektorých divákov teda určite záhadne pôsobila scéna, kedy sa Arthur ocitol v byte svojej susedky Sophie Dumond (Zazie Beetz). Dozvedáme sa vtedy, že vzťah s ňou si vymyslel, bol len v jeho hlave. Ona ho prvý aj poslednýkrát videla vo výťahu. Keď sa teda v strede jej obývačky pozrel na Sophie hrozivým pohľadom, po čom nasledoval prestrih a dramatická hudba sprevádzajúca Arthura, ktorý agresívne kráča chodbou, mohli sme len hádať, čo s ňou spravil. Zabil ju?

Todd Phillips odpovedá

Režisér/scenárista filmu Joker Todd Phillips v nedávnom rozhovore s portál IndieWire odhalil pravdu. Toto povedal o tom, čo sa medzi nimi dvoma stalo po odhalení Arthurových bludných predstáv:

“Určite ju nezabije. Ak filmár a scenárista vám vravím, nezabije ju. Páči sa nám nápad, že je to ako test pre divákov, aby si odpovedali na otázku: ‘Ako veľmi šialený je?’ Väčšina ľudí porozumela tomu, že zabíja len ľudí, ktorí mu ublížili. Ona s tým nemala nič spoločné.”

Väčšina ľudí rozumie, že aj ako zloduch žil podľa istých pravidiel. Samozrejme, že len tak nezabil svoju susedku,” doplnil Phillips.

Pošli nám TIP na článokFilmy & seriály