Populárny nástroj pre počítačových a hardvérových nadšencov sa po 16 rokoch dočkal novej verzie. Ako píše Tom’s Hardware, známy benchmark a ničiteľ grafických kariet FurMark má čoskoro nahradiť FurMark 2.0, ktorý prináša zásadné zmeny.

Jednou z veľkých zmien je napríklad úplne nové používateľské rozhranie, ktoré je výrazne modernejšie. Koniec koncov, poslednú zásadnú zmenu dostal FurMark ešte v roku 2007. Medzi nadšencami si vybudoval silné meno najmä vďaka jeho stresovým testom grafických kariet.

Prináša totálne novinky

Novinka umožňuje prepínať medzi OpenGL a Vulkan API, ktoré sú označené FurMark(GL), respektíve FurMark(VK). Doteraz najaktuálnejšia verzia FurMark 1.36 ponúka len OpenGL API.

Geeks3D.com/Screenshot

Doplnkové nástroje ako GPU Shark, GPU-Z a CPU Burner sú v novej verzii FurMarku dostupné jediným kliknutím, konštatuje Tom’s Hardware. Podobnosti s doterajšími verziami FurMarku existujú v prezentovaných rozlíšeniach a rýchlom prepojení na online databázy výsledkov.

Práve online databáza však prešla zásadnou zmenou. Výsledky z FurMark 2.0 sa totiž nebudú miešať s doterajšími verziami. V súčasnosti je absolútnym lídrom tabuľky pre FurMark 2.0 grafická karta NVIDIA GeForce RTX 4090, ktorá v API OpenGL dosiahla skóre 16392 bodov, respektíve 15936 bodov v prípade Vulkan. V oboch prípadoch išlo o preset P2160.

Ako si ho stiahneš?

Najnovšia iterácia benchmarku FurMark vo verzii 2.0 je zatiaľ v beta testovaní, no to neznamená, že ju nemôžeš vyskúšať. Dostupná je na webe Geeks3D, ktorý ju umožňuje stiahnuť prostredníctvo serveru na Discorde.

Ak ale nedôveruješ softvéru v beta verzii, na plnú verziu nebudeš musieť dlho čakať. Podľa dostupných informácií by dostupná beta verzia mala byť posledným testom pred tým, než bude FurMark 2.0 sprístupnení verejnosti v oficiálnom vydaní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú