banner-redmi-note-3
Yu je podznačka firmy Micromax zameraná na indický trh. Poznáme Yu ju preto (hihi) najmä vďaka Androidom so slabším hardvérom za veľmi rozumnú cenu. Najnovší smartfón Yu Yutopia však nie je jeden z nich. Podľa Yu to bude „najsilnejší telefón na svete“.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Špecifikácie nového high-end smartfónu sú dosť podobné tým z OnePlus 2. Oba telefóny majú Snapdragon 810, snímač odtlačkov prstov a 4 GB RAM. Hlavným rozdielom je displej. Kým „zabijak vlajkových lodí“ stavil na 5,5″ FullHD displej, Yu Yutopia prichádza s 5,2″ QuadHD displejom (2560 x 1440p).

yu yutopia 2
Na zadnej strane si všimneme 21 MPx Sony fotoaparát (Sony IMX230) a už spomínaný snímač odtlačkov prstov. Na strane prednej je 8 MPx displej. Fotky z neho uložíte na 32 GB internú pamäť, rozšíriteľnú o MicroSD slot (do 128 GB). Čo sa týka softvéru, jedná sa o CyanogenMod 12.1 založený na Androide Lollipop známy z rivala, OnePlus 2. Tohto krásavca udrží pri živote 3000 mAh batéria.

Dá sa očakávať, že Yu svoj marketingový záväzok nesplní. 810-ka síce nie je zlý ani slabý procesor, byť najsilnejším je však veľmi veľká výzva. Príliš veľká. Bohužiaľ, týmto telefónom blízkeho na Vianoce nepotešíte. Predáva sa len a len na Amazone India, a to od 26. decembra. Nájdete ho tam v prepočte za približne skvelých 350 €.

Zdroj: Gizchina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP