YouTube je s nami už od roku 2005 a za ten čas sa toho veľa zmenilo. Okrem získania miliónov fanúšikov prešla táto stránka mnohými výraznými zmenami, ktoré ju posúvajú stále vpred. Teraz prichádza ďalšia nová funkcia tmavého režimu, ktorý ochráni tvoj zrak pri sledovaní videí počas nočných hodín.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Predtým než spoločnosti sprístupnia nové produkty svojim zákazníkom, musia prejsť testovaním. To isté platí aj pre webové stránky, ktoré svoje nové funkcie najprv istý čas skúšajú a následne ich môže používať široká verejnosť. Jedna z najpopopulárnejších služieb pre sledovanie videí, YouTube, testuje takzvaný „Dark Mode“. Teraz však máš možnosť si tmavý režim aktivovať aj ty, a to len prostredníctvom niekoľkých jednoduchých krokov.

zdroj fotografie: FonTech

Takto aktivuješ „Dark Mode“ na YouTube:
  1. Uisti sa, že používaš najnovšiu verziu prehliadača Google Chrome.
  2. Ak používaš operačný systém Windows, otvor vývojárske okno skratkou Ctrl + Shift + I. Pre používateľov operačného systému Mac je to skratka Option + Command + I.
  3. Otvor záložku „Console“.
  4. Skopíruj, vlož nasledujúci príkaz a stlač Enter: document.cookie=“VISITOR_INFO1_LIVE=fPQ4jCL6EiE“.
  5. Zavri vývojárske okno a znovu obnov YouTube. Funkciu „Tmavý režim“ si teraz môžeš aktivovať v nastaveniach.

zdroj fotografie: FonTech

Nenechaj si ujsť
YouTube mení podmienky! Malé kanály nebudú môcť vytvárať zisk, kým nedosiahnu niekoľko tisíc videní

Táto novinka je zatiaľ iba v testovacej fáze a prístup k nej majú len vybraní používatelia. Nový „Dark Mode“ je skutočne užitočnou funkciou, ktorá dokáže ochrániť zrak používateľov najmä počas nočného pozerania obľúbených videí a dúfame, že ju YouTube už čoskoro sprístupní pre všetkých. Nezabudni nám ale napísať do komentárov, či sa ti podarilo novú funkciu spojazdniť aj na tvojom zariadení.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
17%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
17%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]