Značka Yi, ktorá má blízky vzťah so Xiaomi, mala doteraz v portfóliu celkovo tri akčné kamery. Štandardnú Yi Action Camera, Yi 4K Action Camera a Yi 4K+ Action Camera. 

Výrobca doplnil tento zoznam o novú Yi Lite Action Camera, ktorá je akýmsi zlatým stredom medzi vyššie spomenutými kamerami. Poteší najmä pomerom výkonu a ceny.

Kombinuje vlastnosti svojich súrodencov

yi lite action camera
zdroj fotografie: Screenshot / Sami Luo / YouTube

Kúpiť oficiálnu európsku verziu Xiaomi Yi Action Camera

Yi Lite Action Camera používa 16 MPx snímač Sony IMX206, ktorý spolupracuje so 150-stupňovým širokouhlým objektívom a clonou f/2.8. Najviac nás ale zaujímajú podporované rozlíšenia a frekvencie snímok za sekundu. V tomto prípade, bohužiaľ, nastáva mierne sklamanie. V 4K rozlíšení totiž dokáže kamera nahrávať iba pri 15 fps, čo je napríklad oproti 30 fps v Yi 4K Action Camera zásadný rozdiel. Takáto frekvencia snímok za sekundu je na tom, čo sa týka plynulosti videa, naozaj zle a oveľa lepším riešením tak bude nahrávať vo FullHD pri 60 fps.

Nenechaj si ujsť
Vrchol technologického extrému? Akčná 4K kamera s vode odolným krytom za neuveriteľných 18 €
Elektronická stabilizácia obrazu

Chýba tiež optická stabilizácia obrazu, no tú nenájdeme ani v GoPro Hero 5 či Yi 4K+ Action Camera. Dostupná je teda iba elektronická stabilizácia obrazu, ktorá iba oreže obraz v dôsledku získania efektu stabilizácie. Ďalej sú k dispozícii aj režimy nahrávania časozberného ([email protected]) a spomaleného videa ([email protected]). Z pôvodnej 4K kamery si Yi Lite ukradla 2-palcový dotykový displej s ochranným sklom Gorilla Glass. Konektivita zahŕňa podporu Wi-Fi i Bluetooth, pričom 1400 mAh batéria zabezpečuje nahrávanie HD videa po dobu 140 minút.

yi lite action camera
zdroj fotografie: Yi / Amazon

Zlatá stredná cesta

Prečo je vlastne táto kamera zaujímavá? Množstvo zákazníkov sa nevedelo rozhodnúť medzi klasickou Yi 4K Action Camera a prvou Yi Action Camera. Kým úplne prvá akčná kamera od výrobcu neponúka displej, 4K kamera ho už ponúka, ale je drahšia a množstvo zákazníkov nepotrebuje 4K rozlíšenie. Yi Lite kombinuje vlastnosti z oboch kamier. Ponúka 2-palcový displej, snímač z prvej Yi Action Camery, nahrávanie FullHD videa pri 60 fps a zaujímavú cenu. Presne na toto mnoho zákazníkov čakalo. Kamera Yi Lite sa už objavila aj v predpredajovej ponuke Amazonu za 135,99 dolárov, čo je v prepočte okolo 119 €. Do predaja sa má dostať 20. júla.

yi lite action camera
zdroj fotografie: Yi / Amazon

Recenzia:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom