banner-redmi-4aYi je úspešnou dcérskou firmou Xiaomi, ktorá sa snaží preraziť aj na trhoch mimo Číny. Oficiálne teda predáva svoje produkty už v USA a dokonca aj v niektorých krajinách Európy. Zakladá si predovšetkým na perfektnom pomere ceny a výkonu, čo sa dokonale potvrdilo aj pri novej akčnej kamere Yi 4K+. 

Inovácie a trendy v segmente akčných kamier väčšinou diktuje slávne GoPro, ktoré má na svedomí státisíce predaných kamier po celom svete. No práve čínske Yi je veľmi vážnym konkurentom, ktorý nám počas veľtrhu CES v Las Vega opäť ukázal, že nechce hrať len druhé husle. 4K+ je špičková akčná kamera v každom smere, ktorá 99 % svojho dizajnu zdelila po nie tak starom predchodcovi zo začiatku letných mesiacov. Avšak, navonok nevýrazné zmeny sa okamžite menia s náhľadom do vnútornej výbavy, ktorá je kompletne nová a drží si niekoľko cenných prvenstiev.

yi-4k-oficialne-fotozdroj fotografie: Yi

Snímač Sony IMX377 má rozlíšenie 12 MPx, clonu f/2.8 a zorné pole 155 stupňov. Zďaleka najlepšou vlastnosťou je však premiérová podpora 4K videa až pri 60 snímkach za sekundu. Výsledkom je teda oveľa plynulejší obraz a excelentná kvalita. Vylepšená bola tiež schopnosť natáčania v horších svetelných podmienkach, kde sa inovácií dočkal špeciálny obrazový koprocesor. Dodávanie potrebného výpočtového výkonu však má na starosti 64-bitový procesor s jadrami Cortex-A53 a sekundárny procesor Ambarella H2.

yi-4k-oficialne-foto-4zdroj fotografie: Yi 

Na tele kamery taktiež nájdeme 2,19-palcový dotykový displej s rozlíšením 640 x 360 pixelov a výslednou jemnosťou 330 ppi. Novinkou je aj integrácia reverzibilného USB Type-C konektora. Vzhľadom k vylepšenej výbave sa ale očakáva o niečo vyššia cenovka, ktorá by sa mohla zastaviť niekde na úrovni 200 €. Oficiálny začiatok predaja zatiaľ ohlásený nebol.

yi-4k-oficialne-foto-2zdroj fotografie: Yi

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP