banner-redmi-pro
Novinky o ďalšej generácii veľmi očakávaného phabletu od Xiaomi, Xiaomi Mi Note 2, neutíchajú a všetko nasvedčuje blížiacemu sa predstaveniu, ktoré sa má konať už začiatkom septembra. Fakt, že Mi Note 2 je za dverami, potvrdzuje aj najnovší krok od Xiaomi. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Aj keď oficiálne Xiaomi web stránky hlásia skončený predaj minulej generácie high-end phabletu Xiaomi Mi Note, výrobca nejaké kusy na skladoch stále má. A práve tých sa chce teraz čo najrýchlejšie zbaviť. Xiaomi však nepredáva svoje produkty len na vlastných stránkach, ale aj prostredníctvom najväčších internetových e-commerce platforiem v Číne, podobným napríklad Aliexpress. Konkrétne sa jedná o platformu JD.com, kde okrem Xiaomi svoje produkty predáva množstvo známych čínskych výrobcov.

Xiaomi Mi Note 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi-note-pro

Spoločnosť na spomínanom webe spustila výpredaj skladových zásob modelu Mi Note, ktorý bude pravdepodobne už čoskoro nahradený druhou generáciou. Práve to môže znamenať masívne zníženie cien. Aj keď je Xiaomi Mi Note starší smartfón, s novou cenou naberá na atraktivite. Verziu s plnou podporou sietí (tých čínskych) si môžu obyvatelia Číny teraz zakúpiť za perfektných 1199 juanov, čo je v prepočte približne 160 €. Niekoľko zlacnených kusov z poslednej skladovej zásoby by sa teraz mohlo dostať aj k čínskym predajcov, ktorí odosielajú zásielky do Európy. Aktraktívnu ponuku na Xiaomi Mi Note by sme si tak mohli užiť aj my.

xiaomi-mi-note-pokles-cien-1

Ak by ste náhodou zabudli na špecifikácie smartfónu, teraz si ich pripomenieme. Xiaomi Mi Note je čistokrvný phablet vybavený 5,7″ displejom s FullHD rozlíšením a IPS technológiou. Displej je vložený do prémiovej konštrukcie, ktorú tvorí dvojica sklených panelov a luxusný kovový rám. O stále dostatočný výkon sa stará legendárny Qualcomm Snapdragon 801 procesor, ktorému asistuje 3 GB operačná RAM pamäť. Snáď jediným negatívom tohto skvelého smartfónu je len 16 GB vnútorná pamäť, ktorú žiaľ nie je možné rozšíriť. Zadný sklenený panel dotvára aj 13 MPx fotoaparát so snímačom od Sony a optickou stabilizáciou obrazu, ktorý poskytuje veľmi slušnú kvalitu fotografií. Selfie plné detailov zasa zhotovíte predným 4 UltraPixelovým fotoaparátom. Napájanie celého zariadenia zabezpečuje 3090 mAh batéria s rýchlym nabíjaním QC 2.0, zatiaľ čo kvalitný HiFi audio čip sa postará o perfektný zvukový zážitok.

Cena Xiaomi Mi Note na Slovensku
3 GB RAM a 16 GB ROM

xiaomi-mi-note-pokles-cien-2

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
83%
Chcem to
0%
Mám to
17%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na kr[email protected]