Bohatá ponuka Xiaomi gadgetov sa neustále rozrastá o nové kúsky, ktoré prinášajú ešte lepšie vlastnosti. Tento čínsky gigant myslí aj na cestovateľov, ktorí potrebujú mať po ruke dostatok energie pre svoj smartfón a pripravil si pre nich novú externú batériu. Po vzore minulej generácie prichádza Xiaomi ZMI Aura s elegantným dizajnom, no vyšším výkonom, lepším rýchlym nabíjaním a stále výbornou cenou.

Xiaomi doteraz predstavilo niekoľko svojich externých batérií, ktoré pomáhajú používateľom udržať dostatok energie v ich smartfónoch či iných zariadeniach. Ďalšou v rade je aj nová batéria Aura z radu ZMI, ktorá stále disponuje väčším telom, no zato aj poriadne veľkou kapacitou. V porovnaní s predošlou verziou powerbanky sa od nej táto novinka výrazne nelíši, no predsa v nej len nájdeme zopár kľúčových vylepšení.

Ďalší šikovný Xiaomi gadget, ktorý zachráni smartfóny pred vybitím

Konštrukcia pripomínajúca malú obdĺžnikovú krabičku v sebe skrýva 20 000 mAh, vďaka čomu si môže každý nabiť batériu vo svojom smartfóne aj niekoľkokrát. Navyše využil výrobca obojsmerné rýchle nabíjanie, čo v praxi znamená, že Xiaomi ZMI Aura dokáže využiť túto technológiu nielen pri nabíjaní zariadení, ale aj pri dopĺňaní vlastnej kapacity.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi rozširuje svoje obzory. Uzavrelo partnerstvo s najväčšou nábytkárskou firmou sveta

Pre rýchlejšie nabíjanie sa zvýšil jej výkon na celkových 27 W a upravila sa tiež efektívnosť celého nabíjacieho procesu. K powerbanke sa môžu zariadenia pripojiť prostredníctvom microUSB či USB-C portu, no nezabudlo sa ani na klasický výstup pre USB-A konektor. Tento užitočný gadget je pritom vyrobený z kombinácie PC a ABS plastov.

Po stranách nájdeme aj upravené vzorovanie pre lepšie uchytenie konštrukcie. Tú dopĺňajú aj indikačné LED diódy, ktoré majú za úlohu zobrazovať zostávajúci stav kapacity powerbanky. Ako už býva u Xiaomi zvykom, ani tentokrát sa nezabudlo na skvelú cenu, ktorá ledva presahuje sumu 25 €. Domáci zákazníci v Číne si budú môcť tento doplnok kúpiť už od dnešného dňa. Na pohľad lákavá cena však môže byť na iných trhoch o čosi vyššia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom