Ďalšia akčná kamera od Xiaomi tento rok príde už 19. septembra

banner-redmi-proSpomínate si ešte na prvú akčnú kameru od Xiaomi? Predstavená bola minulý rok a našla si veľa majiteľov vďaka nízkej cene a slušnej výbave. Tento rok sa kamera dočkala nástupcu, ktorý priniesol očakávané 4K rozlíšenie, no aj dvojnásobnú cenu. Vyzerá to tak, že Xiaomi tento rok ešte s kamerami neskončilo a už čoskoro uvidíme ďalšiu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nová kamera od spoločnosti Yi Technology bude vyvíjaná v spolupráci s expertmi zo spoločnosti Fujitsu a používať CMOS senzor od Panasonicu. Veľa informácií o tejto kamere, bohužiaľ, nemáme, no opäť môžeme očakávať 4K rozlíšenie a prijateľnú cenu. Ďalej už len pripomenieme, že súčasná Xiaomi Yi 4K Action Camera disponuje snímačom Sony IMX377, procesorom Ambarella A9SE75 a čipom Broadcom BCM43340.

Xiaomi Yi Action 2 4K môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-yi-action-camera-nova-teaser

Vo výbave je ďalej Bosch BMI160 gyro senzor so siedmimi optickými šošovkami a dotykový Retina displej. Batéria má kapacitu 1400 mAh a kamera by mala vydržať dve hodiny pri nahrávaní videa v 4K rozlíšení pri 30fps . Nemôžeme zabudnúť ani na 157-stupňový uhol záberu a podporu 5 GHz WiFi. Cena tejto akčnej kamery začínala na 160 € a my sme veľmi zvedaví, s akou cenou príde pripravovaná novinka.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
38%
Chcem to
50%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.