Spoločnosť Xiaomi má v ponuke okrem smartfónov aj veľmi veľa ďalších zariadení, ktoré sú nemenej úspešné. Recept na úspech je pritom jednoduchý. Veľa produktov totiž pochádza  z crowdfundingu, čím je v podstate zabezpečené pokrytie nákladov a z časti aj dopyt po danom produkte.

Takýmto spôsobom bola predstavená aj nová prenosná tlačiareň fotografií, čím sa stala celkovo 153. produktom, ktorý vznikol týmto spôsobom. Nie je však len tak hocijakou tlačiarňou, ktorých nájdeš na trhu hneď niekoľko. Dokazuje to aj fakt, že sa stanovený cieľ v crowdfundingu prekonala o takmer 1200 %. To, čo ju robí špeciálnou, je rýchlosť tlače a predovšetkým technológia AR, ktorá je v tomto podaní skutočne zaujímavá.

Jednoduché a rýchle prepojenie so smartfónom

Tlačiareň Xiaomi Xprint Pocket AR prichádza v bielom prevedení s rozmermi 133 x 80 x 27 mm a hmotnosťou 237 gramov (bez fotopapiera). Obsahuje vstavanú batériu s kapacitou 650 mAh a nabíjať ju môžeš aj pomocou powerbanky. Pripojíš sa k nej jednoducho pomocou Bluetooth alebo NFC. Funguje s každým zariadením so systémom Android 5.0+ a iOS 9.0+. Jej súčasťou je aj zásobník na fotopapier, do ktorého sa ich vojde presne 10.

Papier je špeciálne ošetrený, vďaka čomu odoláva vode, slnečnému žiareniu, odtlačkom prstov a je odolný aj voči poškrabaniu. Rozmery má 54 x 86 mm a tlač prebieha v rozlíšení 300 DPI s presnosťou 0,087 mm.

Špeciálne AR fotografie

Najväčším lákadlom je vytváranie fotiek v rozšírenej realite. Stačí k tomu využiť špeciálnu aplikáciu na fotografovanie, kde nahráš krátke video, ktoré aplikácia následne integruje do fotografie pred tlačou. Tlačiareň video uloží na cloud a pri nasmerovaní fotografie pred objektív ho automaticky prehrá.

Fotografiu rozozná už za 0,28 sekundy a ako to celé funguje si môžeš prezrieť na videu vyššie. Výsledné fotografie tak dostávajú úplne nový rozmer a k svojim spomienkam tak môžeš pripojiť aj krátku ukážku vo forme videa.

Doručenie cez EU Express

Kúpiť vreckovú Xiaomi tlačiareň s AR funkciou za 93 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Ak ťa táto vychytaná tlačiareň zaujala, môže byť tvoja za 93 €. V cene je samotná tlačiareň a 9 originálnych fotopapierov. Nechýba doprava cez EU Express, čím sa vyhneš prípadným colným poplatkom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom