Prednedávnom Xiaomi predstavilo svoj nový top model Mi6. Množstvo nadšencov a priaznivcov tejto značky teda s napätím čakalo, čo nám výrobca ukáže. Mnohí boli nadšení, iní zas sklamaní. Tak či onak, Xiaomi nezostalo svojej povesti nič dlžné a predstavilo svetu ďalší smartfón s príťažlivým dizajnom, nadupanými špecifikáciami a hlavne lákavou cenovkou.

Napriek tomu, že Mi6-ka ohúrila, v radoch nadšencov čínskej spoločnosti stále prevládajú zmiešané pocity. K tomuto faktu určite prispelo aj rozhodnutie vynechať tradičný 3,5 mm audio jack. Keď v septembri minulého roka Apple predstavil iPhone 7 / 7 Plus bez jacku, zniesla sa vlna nevôle. Mnohí sa jednoducho nevedeli s týmto faktom zmieriť. Navyše, tento trend nasledovalo niekoľko ďalších výrobcov s dobrým renomé. Teraz sa k ním pridalo aj Xiaomi.


Zdroj fotografie: Xiaomi

To však prišlo aj z vysvetlením pre týchto nespokojných fanúšikov. Podľa vyhlásenia bol hlavným dôvodom nedostatok miesta v šasi telefónu. „Priestor vo vnútri smartfónov je skutočne vzácny. Odstránením konektora pre slúchadlá tak môžeme ušetriť priestor pre ďalšie komponenty, ako napríklad pre väčšiu batériu. Audio cez Type-C sa stáva bežnejším a bude naďalej poskytovať vynikajúcu kvalitu zvuku“. Xiaomi vskutku pribalilo do novej Mi6-ky oproti predchodcovi o 10,5 % väčšiu batériu.

Nenechaj si ujsť
Číňania to znova odpálili: 64-gigabajtové Xiaomi Mi5 po novom kúpiš za menej ako 195 €!

zdroj fotografie: Xiaomi

Či sa toto navýšenie prejaví aj vo výrazne dlhšej výdrži telefónu, je však otázne. Pozitívnym faktom však zostáva, že spoločnosť ti k novej vlajkovej lodi pribalí aj USB Type-C – 3,5 mm jack adaptér, ak stále preferuješ tento populárny konektor, alebo iba nechceš kupovať bezdrôtové slúchadlá.

Kúpiť Xiaomi Mi6 za super cenu

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom