V dnešnej dobe ťaháme naše smartfóny so sebou takmer všade. Nie na všetkých miestach sa ale nachádza signál nevyhnutný na uskutočňovanie hovorov. Presne v týchto miestach však dokážu ku komunikácii dopomôcť vysielačky, za ktoré navyše netreba platiť žiadnemu operátorovi.

Táto vysielačka je zrejme úplne prvým komunikačným zariadením od spoločnosti Xiaomi, pri ktorom ti absencia podpory 800 MHz LTE frekvencie nebude prekážať. Na prehliadanie internetu totižto určená ani nie je. Historicky prvá vysielačka vyrobená spoločnosťou Xiaomi ponúka minimalistický dizajn a kompaktné rozmery, ktoré pri produktoch rovnakého zamerania nájdeš iba ťažko. Ne jej prednej strane sa nachádzajú ovládacie tlačidlá spolu s monochromatickým displejom, ktorý slúži na informovanie o kapacite batérie a práve naladenej frekvencii.

zdroj fotografie: Xiaomi

Nedávno odhalená novinka podporuje FM rádio a turistiku si tak môžeš spríjemniť počúvaním hudby. Primárne je však určená na už vyššie zmienenú komunikáciu, ktorá je zabezpečovaná šírením digitálnych signálov cez Ultra krátke vlny (UKV) a Veľmi krátke vlny (VKV). Komunikácia skrz UKV je podporovaná na frekvenčnom rozsahu od 403 do 470 MHz, zatiaľ čo VKV od 136 po 174 MHz. V praxi to znamená, že táto vysielačka plnohodnotne poslúži v husto zaľudnených oblastiach, ako aj vo voľnej prírode.

zdroj fotografie: Xiaomi

Okrem iného podporuje aj zdieľanie polohy, pričom má tiež v sebe zabudovanú veľkú batériu. Tá dokáže vysielačku napájať nepretržite až 8 dní, po ktorých ju bude potrebné dobiť skrz klasický microUSB konektor. Predávať sa bude v bielej a čiernej farbe už od 3. marca za 249 juanov, čo je približne 34 €.

zdroj fotografie: Xiaomi

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom