banner-mi5s
S novým dňom prichádzajú aj nové informácie o očakávanej vlajkovej lodi čínskeho giganta Xiaomi. Na Mi6-ku sa teší mnoho fanúšikov spoločnosti a veríme, že Xiaomi nás ani pri tomto modeli nesklame. Už prvé informácie naznačujú ďalšie výborné zariadenie od „čínskeho Apple“.

Aj keď to ešte Xiaomi oficiálne nepotvrdilo, je takmer isté, že najnovšie Xiaomi Mi6 bude poháňané najvýkonnejším mobilným čipsetom súčasnosti, Snapdragonom 835. Ten je založený na doposiaľ najmodernejšom 10 nm výrobnom procese, ktorý sa odzrkadľuje na obrovskom výkone a nízkej spotrebe batérie. Už asi vieš, že nové procesory pre Qualcomm vyrába juhokórejský Samsung, ktorý podľa starších informácií s výrobou nestíhal. Aj preto sa malo predstavenie Xiaomi Mi6 a Samsungu Galaxy S8 presunúť na neskôr, no podľa aktuálnych informácií od analytika Sun Changxy ide výroba 10 nm čipsetov ako po masle.

samsung-qualcomm-snapdragon835
zdroj fotografie: Qualcomm

Kúpiť Xiaomi Mi5S so Snapdragonom 821 za 253 €!

Najnovšie správy hovoria o spustení masovej výroby očakávaného Xiaomi Mi6, čo by mohlo znamenať skoršie predstavenie, keďže Xiaomi bude mať dostatok kusov na spustenie prvého oficiálneho predaja. O Mi6-ke už vieme, že príde v dvoch verziách odlišujúc sa vyhotovením displeja. Verzia s plochým LCD displejom má byť ocenená na 1999 juanov (275 €), zatiaľ čo za zahnutý OLED displej si Xiaomi nechá priplatiť o 500 juanov viac (340 €).

qualcomm-snapdragon-835-oficialne
zdroj fotografie: Qualcomm

Práve verzia so zahnutým displejom bude dizajnovo veľmi podobná phabletu Xiaomi Mi Note 2, no uhlopriečka jeho zobrazovacej plochy bude oveľa menšia. Okrem výkonného procesora by sme sa mali dočkať 4 GB / 6 GB RAM pamäte, 4000 mAh batérie s rýchlym QC 4.0 nabíjaním, 20 MPx fotoaparátu či snímača odtlačkov prstov na prednej strane. Predstavenie prvej vlajkovej lodi od Xiaomi pre rok 2017 by mohlo prebehnúť do dvoch až troch mesiacov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP