Xiaomi sprístupnilo zdrojové kódy k Mi Note, Mi3 a Mi4

Teraz čítate
Xiaomi sprístupnilo zdrojové kódy k Mi Note, Mi3 a Mi4

Spoločnosť Xiaomi sa rozhodla vypustiť zdrojové kódy na ich vlajkové lode. Presnejšie sa jedná o smartfóny Mi3, Mi4 a aj najnovšiu vlajkovú loď Mi Note.

[/blockquote]

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Zdrojové kódy uložili na stránku Github a ak by ste mali záujem si ich prezrieť či stiahnuť, tak môžete tak spraviť TU. Ak už ste niekedy inštalovali na Mi3 a Mi4 Custom ROM, tak ste si mohli všimnúť, že veľa funkcií je kompatibilných s obidvomi smartfónmi bez potreby niečo meniť. Po náhľade do zdrojových kódov zistíte, že sú si veľmi podobné a vo veľkej väčšine dokonca rovnaké. Toto je najmä výhodou pre vývojárov ROM, ktorí v podstate „zabijú dve muchy jednou ranou“.

xiaomi

Pre tých, ktorí vytvárajú alebo chcú vytvárať ROMky na tieto smartfóny je sprístupnenie zdrojového kódu veľmi nápomocné. Za sprístupnením stoja Jai Mani, hlavný manažér výrobkov pre Mi India a Hugo Barra, Vice prezident Xiaomi. Nakoniec dodali, že už testovali aj MIUI 6 na ich populárnom smartfóne Xiaomi Redmi 1S, ale zatiaľ len v zatvorenej verzii. Plná verzia by mala byť dostupná niekedy v apríli.

Zdroj: Gizchina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Denis Bryndza
Som študent strednej školy, študujem odbor informačné technológie a o mobilné zariadenia sa zaujímam viac ako dva roky. Okrem mobilných zariadení rád hrám hry na konzolách, PC, svojom smartfóne a rád počúvam hudbu.