S čoraz väčším počtom áut na cestách, zaznamenávajú rôzne druhy kamier do áut zvyšujúcu sa popularitu. Za niekoľko desiatok eur tak v prípade dopravnej nehody, alebo iného incidentu je vodič chránený videozáznamom, ktorý môže poslúžiť ako dôkazový materiál pri zisťovaní vinníka.

Perfektná cena ako znak Xiaomi

Zastúpenie v tomto segmente má aj spoločnosť Xiaomi, ktorá okrem samostatných kamier disponuje aj skvelým spätným zrkadlom, ktoré je vybavené snímačom a môžu byť naň napojené aj parkovacie senzory. Momentálne je naň akcia, pri ktorej sa jeho cena zastavila na 71 €. Túto cenu nájdeš v našom FonTech Shope.

Kúpiť smart spätné Xiaomi zrkadlo s kamerou za 71 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

S doručením cez EU Express získaš navyše plnú ochranu pred colnými poplatkami. Síce stojí 9 €, no zásielka dorazí v priebehu pár dní kuriérom až k tebe domov.

Neobyčajné spätné zrkadlo

Spätné zrkadlo od Xiaomi spája niekoľko výhod viacerých zariadení, do jedného komplexného. Zrkadlo je možné využívať ako bežný späťák, no jeho nesporná výhoda je v tom, že v strede sa nachádza 5″ dotykový IPS displej, v ktorom môžeš vidieť aktuálne dianie na ceste. To je zabezpečené kamerou, ktorá je na opačnej strane a sníma všetko čo sa deje na ceste. Ide o snímač Sony IMX323 s clonou f/1.8 a 160 stupňovým uhlom snímania. Nahrávané video je v 720p.

Ovládanie prebieha cez samostatnú aplikáciu, prípadne aj dotykom. Podporované je aj ovládanie hlasom, avšak funguje len v čínštine. Veľkou výhodou tohto zrkadla je, že je naň možné napojiť kamery a parkovacie senzory, ktoré už v aute sú. Dokonca ak je auto odstavené, kamera funguje aj naďalej a ak zaznamená že sa niečo deje, automaticky začne nahrávať.

Vďaka integrácii viacerých zariadení do jedného, bude aj zorné pola vodiča bez akýchkoľvek prekážok, čo určite ocenia aj páni policajti. Ak by si mal záujem, za 20 € si môžeš dokúpiť tento snímač, ktorý je určený na zadnú stranu vozidla ako cúvacia kamera.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom