banner-redmi-3s
Xiaomi včerajším predstavením vlajkového modelu v strednej triede rozmútilo vody smartfónového priemyslu a novým Redmi Pro cieli naozaj vysoko. Novinka chce konkurovať vlajkovým lodiam s podobnou výbavou, pričom stojí o niekoľko desiatok eur menej.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Netrvalo dlho a najnovšie Xiaomi Redmi Pro už prechádza testami čínskych redakcií, vďaka čomu môžeme aj my vidieť jeho výsledky. Ako prvé sa na internete ukázali výsledky zo známeho Antutu benchmarku slúžiaceho na otestovanie hrubého výkonu smartfónov. Testom prešla najvýkonnejšia verzia Xiaomi Redmi Pro s procesorom MediaTek Helio X25 taktovaným na 2,5 GHz, 4 GB RAM a 128 GB vnútornou pamäťou.

Xiaomi Redmi 3S 2GB/16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Xiaomi Redmi Pro s touto konfiguráciou v Antutu teste dosiahlo skóre výborných 91 719 bodov, čo ho radí medzi zariadenia ako Huawei P9, Honor 6 či Meizu Pro 6. Tiež je dôležité spomenúť, že batéria smartfónu nebola pri testovaní úplne nabitá, čo znamená, že finálne skóre sa môže ešte zmeniť. Tá istá verzia Redmi Pro bola podrobená aj Geekbench testu, kde v jednojadrovom teste smartfón dosiahol 1831 bodov, zatiaľ čo v teste viacerých jadier slušných 5621 bodov.

xiaomi-redmi-pro-fotak

Ak si však do úvahy vezmeme cenu najvyššej verzie, ktorá sa v súčasnosti pohybuje na úrovni 350 € v e-shope iBuygou.com, výhodnejšou by bola kúpa 64 GB verzie smartfónu Xiaomi Mi5, ktorá v súčasnosti patrí medzi najvýkonnejšie smartfóny na svete. Aktuálna cena tejto verzie Mi5-ky je skvelých 348 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom