Očakávaná vlajková loď Xiaomi Mi6 má byť podľa informácií predstavená v priebehu budúceho mesiaca. Predtým však zrejme uvidíme ešte jeden nový smartfón z rady Redmi.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Xiaomi Redmi Pro bolo predstavené v auguste minulého roka ako prvý smartfón od Xiaomi s duálnym fotoaparátom. V rovnakých šľapajách by mal pokračovať aj Xiaomi Redmi Pro 2, ktorý podľa zdroja prinesie snímače s lepšou kvalitou fotografií. Nedávno sme začuli sme aj o Xiaomi smartfóne s úplne novým Snapdragon 660 procesorom a je veľmi pravdepodobné, že ním bude práve Redmi Pro 2.

Duálny 12 MPx Sony IMX362 snímač v Redmi Pro

zdroj fotografie: MIUI

Zobraziť cenu Xiaomi Redmi Pro

Zachované ostane aj celokovové telo s 2.5D zahnutím displeja na prednej strane, veľká 4500 mAh batéria a konfigurácia so 4 GB RAM a 64 GB ROM. Trend neustáleho zväčšovania pamätí RAM by mohol priniesť aj model so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom. Ceny budú opäť nastavené pomerne nízko. Xiaomi Redmi Pro 2 v základnej verzii má byť v domovskej Číne ocenené na približne 216 € a za lepší model so 6 GB RAMkou si Xiaomi vypýta okolo 243 €.


zdroj fotografie: MIUI

Cena pre nás bude pravdepodobne začínať niekde pod hranicou 300 €. Pôvodne sa očakávalo, že novinku vyššej strednej triedy uvidíme až niekedy v druhej polovici roka. Predstavenie koncom tohto mesiaca síce nie je ešte oficiálne potvrdené, no nakoľko je Xiaomi známe častým predstavovaním nových smartfónov, je celkom reálne, že sa tak stane.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
28%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
6%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.