Najnovší render očakávaného mobilného telefónu Xiaomi Redmi Note 5 ukazuje použitie duálneho fotoaparátu s LED bleskom a displej s pomerom stran 18:9.

Už 14. februára by mal byť predstavený najnovší prírastok do rodiny produktov Xiaomi Redmi Note s poradovým číslom 5. Podľa obrázku, ktorý máme k dispozícií bude zadná strana telefónu disponovať duálnym fotoaparátom spolu s LED bleskom a čítačkou odtlačkov prstov. Fotoaparáty sú umiestnené pod sebou a malo by sa jednať o 16 megapixelový senzor doplnený o druhý 5 megapixelový.

Okrem toho si na zadnej strane môžeme všimnúť výrazné predely, ktoré oddeľujú čelo a bradu mobilu, kde sú umiestnené antény a na ľavej strane sa nachádzajú tlačidlá hlasitosti a  zapínacie tlačidlo.

Špecifikáciami miery do strednej triedy

Redmi Note 5 má disponovať displejom s veľkosťou uhlopriečky 5,99 palcov a FullHD+ rozlíšením  v čoraz populárnejšom pomere strán 18:9. Na prednej strane má byť umiestnená kamera s 8-megapixelovým snímačom vhodná na fotenie populárnych selfie fotografií. Telefón pravdepodobne bude poháňaný čipsetom Snapdragon 636 alebo 630 od firmy Qualcomm, ktorému má sekundovať operačná pamäť vo veľkosti 4 GB.

Zobraziť celú galériu (3)
Jeden z predchádzajúcich únikov naznačoval ešte užšie rámiky. (Weibo)

K dispozícií majú byť verzie so 64 alebo 32 GB pamäťou a dočkať by sme sa mali aj batérie s úctyhodnou kapacitou 4100 mAh. O chod zariadenia sa postará nadstavba MIUI vo verzii 9 bežiaca na operačnom systéme Android Nougat.

Pokračovateľ legendy?

Či všetky tieto informácie a render sú pravdivé sa dozvieme už onedlho. Ak sa však dohady potvrdia, Xiaomi prináša do strednej triedy výborne vybavený telefón a snáď môžeme tešiť aj na bezkonkurenčnú cenu. Čo myslíš, ide o dôstojného nasledovateľa legendárneho modelu Redmi Note 4?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom