Včera sme vás informovali o tom, že Xiaomi si pre nás na Valentína prichystalo prekvapenie. Podľa dohadov to bude nový smartfón Redmi Note 4X, čo bude vlastne vylepšená verzia Redmi Note 4.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Vďaka certifikačnému centru TENAA sme získali dôveryhodné informácie o špecifikáciách. Pôvodne sa hovorilo o použití procesora Snapdragon 653, no vyzerá to tak, že nakoniec bude disponovať o niečo menej výkonným Snapdragonom 625. Certifikácia prezradila aj takt na úrovni 2.0 GHz a 4 GB pamäť RAM. Aj 625-ka je však dostatočne výkonná a na beh smartfónu vyššej strednej triedy bude bohato stačiť. Lepší Snapdragon 653 si Xiaomi pravdepodobne odkladá pre iný smartfón alebo sa ho rozhodlo z výbavy vynechať kvôli úsporným dôvodom.

Xiaomi Redmi Note 4 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


zdroj fotografie: TENAA

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi6 sa predčasne ukázalo v medzinárodnom e-shope. Za takúto cenu by sme si ho mohli kúpiť my!

Snapdragon 653 je momentálne použitý iba v dvoch smartfónoch, a to v Oppo R9s Plus a Samsung Galaxy C9 Pro. Oba smartfóny disponujú až 6 GB pamäťou RAM, takže tento procesor sa hodí skôr do vyššej triedy, než bude Redmi Note 4X. Informáciou o inom procesore sa však začína výrazne komplikovať situácia. Indická verzia Redmi Note 4 totiž Snapdragonom 625 tiež disponuje. Prinesie teda model 4X nejaké výrazné zmeny alebo sa bude jednať o ten istý indický model, no dostupný bude pre všetkých?


zdroj fotografie: TENAA

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
8%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
8%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
50%
Neznášam to
8%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.