Čínske Xiaomi so svojimi najnovšími smartfónovými kúskami zatiaľ veľmi neohúrilo. Už tobôž nie, keď sme sa dozvedeli o absencii sľubovanej plnej LTE podpory pre európske krajiny. Xiaomi však neklamalo. 

Niekoľko týždňov po predstavení modelu Xiaomi Redmi Note 4X, ktorý v základe LTE podporu nepriniesol, sme sa dočkali jeho taiwanskej verzie. Tá rovnako ako v prípade predchodcu, Redmi Note 3 Pro, disponuje u nás využívaným LTE B20 pásmom, známym aj pod frekvenciou 800 MHz.

Xiaomi Redmi Note 4Xzdroj fotografie: Techmiao

Zobraziť výpredajovú cenu Xiaomi Redmi Note 4X
Verzia so slovenským LTE

Aby sme boli presní, „medzinárodná verzia“ Redmi Note 4X má v podpore tieto EU LTE pásma: 800, 850, 900, 1700, 1800, 2100, 2600 MHz. Perfektnou správou je, že túto verziu si už môžeme zakúpiť aj my, Slováci, a to dokonca v zľave. Aktuálna cena Xiaomi Redmi Note 4X s plnou podporou slovenským LTE sietí je prijateľných 172 €. Dostupný je zatiaľ len v zlatej farbe, no na sklad by už v najbližších dňoch mali doraziť aj kusy v šedom prevedení.

Xiaomi Redmi Note 4Xzdroj fotografie: Techmiao

Pripomenúť si môžeme aj výbavu pomerne horúcej novinky od Xiaomi. Základom je celokovová konštrukcia, do ktorej bol osadený 5,5″ displej s FullHD rozlíšením. Perfektný výkon zabezpečuje osemjadrový Qualcomm Snapdragon 625 procesor. Ten je vďaka moderným 14 nm jadrám oveľa šetrnejší k batérii. Ďalší hardvér tvorí 3 GB RAM pamäť, 32 GB úložisko aj špičková 4100 mAh batéria.


zdroj fotografie: Techmiao

Xiaomi nezabudlo ani na 13 MPx zadný a 5 MPx predný fotoaparát či DualSIM slot kombinovaný s microSD slotom. Po softvérovej stránke nám Redmi Note 4X ponúka Android 6.0 prekrytý známou MIUI 8 nadstavbou. Ak uvažuješ nad kúpou tohto smartfónu, počítať by si mal aj s prípadnými colnými poplatkami, ktoré ťa vyjdu na cca 35 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom