Ako už Xiaomi oficiálne prehlásilo, tento rok príde s ešte väčším počtom nových zariadení, ako tomu bolo minulý rok. Krátko po oficiálnom debute smartfónov Redmi 4X a Mi5c nám Xiaomi prináša jeden staro-nový smartfón. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

V súčasnosti existuje len veľmi málo Xiaomi smartfónov, ktoré majú len jednu verziu. Či už ide o pamäte alebo procesor, Xiaomi má v obľube vydávať vylepšené verzie svojich modelov. Svoju „úchylku“ neskrýva ani teraz a pre fanúšikov si pripravilo doteraz najlepšie vybavenú verziu populárneho smartfónu Xiaomi Redmi Note 4. Upgrade v skutočnosti dostal len jeden z trojice hlavných hardvérových komponentov.


zdroj fotografie: Xiaomi

10-jadrový MediaTek Helio X20 procesor s taktom 2,1 GHz a grafický čip Mali T880 MP4 zostali, rovnako ako aj 64 GB vnútorná pamäť. Vyššiu kapacitu dostala len operačná pamäť RAM, ktorá teraz vďaka 4 GB priestoru dokáže „uživiť“ ešte viac spustených aplikácií. Xiaomi tento smartfón predstavilo ako najvýkonnejšiu verziu Redmi Note 4, no v skutočnosti je výkon rovnaký. V reálnom používaní by sa však používateľ mohol dočkať lepšieho multitaskingu.


zdroj fotografie: Xiaomi

Ostatný hardvér tohto smartfónu je mám už dobre známy. Do celokovovej konštrukcie bol osadený 5,5″ displej s FullHD rozlíšením, 13 MPx zadný fotoaparát, 5 MPx predná selfie kamera, 4100 mAh batéria či DualSIM slot, do ktorého môžeš vložiť aj 128 GB microSD kartu. Oficiálna čínska cena vylepšenej verzie Xiaomi Redmi Note 4 bola stanovená na 1399 juanov, čo je v prepočte približne 189 €. Predaj začne 14.3. Aktuálna cenovka verzie s 3 GB RAM / 64 GB pamäťou pre nás činí 181 €.

 

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
22%
Páči sa mi to
44%
Chcem to
11%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
22%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]