banner-redmi-note-4
Je tomu takmer mesiac, čo Xiaomi predstavilo nástupcu úspešného Xiaomi Redmi Note 3 / Pro. Predchádzajúca generácia ponúka výbavu vyššej strednej triedy, no cenou sa drží poriadne pri zemi. Procesor Snapdragon 650, 3 GB RAM, kovové telo a veľká 4100 mAh batéria. Takýmito špecifikáciami sa pýši starší Redmi Note 3 Pro. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

V najnovšej generácii sa Xiaomi rozhodlo pridať len minimálne vylepšenia. Procesor Snapdragon 650 bol vymenený za čínsky MediaTek Helio X20, čo sa niektorým až tak nepáči. Vynovený bol aj dizajn, ktorý naďalej tvorí kov, no výrobca sa sústredil na detaily a nový dizajn pripomína skôr predstavené Redmi Pro. Tento smartfón sa v Číne už nejaký čas predáva, no po takmer mesiaci sa už dostal aj na Slovensko. Opäť ako prvý ho zaradil do ponuky e-shop SmartZero.sk, ktorý ho ponúka za cenu 219 €, čo sa týka verzie s 2 GB RAM a 16 GB ROM. Oproti bežnej čínskej cene (160 €) je to stále celkom prijateľná ponuka s tým, že je v nej zahrnuté DPH a dvojročná záruka.

XIAOMI Redmi Note 4 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-redmi-note-4-unboxing-fotky(8)

Ak by ste sa pre tento smartfón rozhodli, pozerali by ste sa na klasický 5.5-palcový IPS displej s FullHD rozlíšením a elegantným 2.5D zahnutím po obvode. Procesor už spomenutý bol a sekunduje mu operačná pamäť a úložisko v dvoch verziách. Na výber teda máme z verzie s 2 GB RAM a 16 GB a s 3 GB RAM a 64 GB ROM. Ak by vám ani takáto kapacita nestačila, na boku smartfónu nájdete aj hybridný slot, do ktorého je možné vložiť microSD kartu do kapacity 128 GB. Fotoaparát sa oproti tomu v Redmi Note 3 veľmi nezmenil a naďalej je k dispozícii 13 MPx snímač na zadnej a 5 MPx snímač na prednej strane.

Zobraziť slovenskú cenu Xiaomi Redmi Note 4

xiaomi-redmi-note-4-unboxing-fotky(5)

TIP: Xiaomi Redmi Note 4 oficiálne

Na záver ešte spomenieme konektivitu v podobe DualSIM a neúplného 4G. Čím sú si všetky najnovšie smartfóny série Redmi a Redmi Note podobné, je veľká 4100 mAh batéria, no bohužiaľ, opäť bez podpory rýchleho nabíjania.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
62%
Chcem to
0%
Mám to
8%
Nepáči sa mi to
31%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.