Prvým Xiaomi smartfónom s podporou LTE B20 pásma je nový Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition

Teraz čítate
Prvým Xiaomi smartfónom s podporou LTE B20 pásma je nový Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition

banner-redmi-note-3-pro
Snáď najväčším problémom čínskych smartfónov od najznámejších výrobcov je práve podpora celosvetových LTE sietí, ktorými je z veľkej časti pokryté aj Slovensko. Ako iste viete, do tejto skupiny zaraďujeme, bohužiaľ, aj inak bezchybné smartfóny od Xiaomi. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame

Xiaomi je známe vyhýbaniu sa európskemu trhu, čo je naozaj očividné a toto konanie má dopad najmä na ich smartfóny, ktoré si používatelia veľmi obľúbili aj na západnom trhu. Dnes však nastal čiastočný zlomový bod, keďže v tichosti predstavilo špeciálnu edíciu smartfónu Xiaomi Redmi Note 3. Práve Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition prichádza ako prvý Xiaomi smartfón s podporou 800 MHz pásma LTE sietí, ktoré je operátormi na Slovensku či v Česku používané najčastejšie na vidieku. Tou horšou správou je, že ide o exkluzívny model smartfónu určený len pre taiwanský trh a ich operátorov. Je však možné, že ho onedlho uvidíme aj v ponuke iných predajcov, ktorí ho prepravia aj do Európy.

Xiaomi Redmi Note 3 2GB/16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>xiaomi-redmi-note-3-pro-a-redmi-note-3 (2)

Vľavo Redmi Note 3 Pro, Vpravo Redmi Note 3

Čo sa špecifikácií týka, ide v podstate o vyššiu verziu čínskeho modelu Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Smartfón Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition prichádza s 5,5″ FullHD displejom, procesorom Snapdragon 650, 3 GB RAM, 32 GB vnútornou pamäťou, 16 MPx zadným a 5 MPx predným fotoaparátom, 4000 mAh batériou či snímačom odtlačkov prstov. Hlavným upgradom prešiel LTE modem, ktorý v prípade špeciálneho Redmi Note 3 modelu podporuje nasledovné LTE frekvencie: 700 MHz (B28), 800 MHz (B20), 850 MHz (B5), 900 MHz (B8), 1700 MHz (B4), 1800 MHz (B3), 1900 MHz (B2), 2100 MHz (B1), 2600 MHz (B7). Na oficiálnych taiwanských stránkach Xiaomi bola uvedená aj cena smartfónu, ktorú výrobca stanovil na 6499 taiwanských dolárov, čo je v prepočte približne 180 €.

xiaomi-redmi-note-3-pro-special-edition

Na známom XDA fóre používatelia vedú diskusiu o tomto smartfóne a jeho systéme, ktorý je už dostupný na stiahnutie. Jeden z majiteľov modelu Redmi Note 3 Pro sa dokonca pokúsil túto ROM nainštalovať, no zatiaľ nie je známa funkčnosť nových LTE frekvencií. Pre viac info môžete sledovať vlákno na oficiálnom vlákno na MIUI fóre.

Čo myslíte, znamená toto náznak vstupu Xiaomi na európsky trh?

Zdroj: Xiaomi, XDA

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
50%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
13%
Mám to
13%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ a šéfredaktor jedinečného portálu FonTech.sk, milovník IT a smartfónov. O smartfóny sa zaujímam viac ako 4 roky, pričom k srdcu mi najviac prirástli Android smartfóny ale aj ostatné zariadenia z Číny. Kontaktovať ma môžete na kristian@fontech.sk
 • Michal Zwiržina

  Ak je to po HW stránke to isté, nemal by byť problém to preportovať a odomknúť tak B20 na všetkých Note 3 Pro.

 • marek7610

  A to sa tu so mnou a na miuos.cz hadali ze je to o hardwérových komponentách. Pričom iný výrobcovia s rovnakými súciastkami ponukali B20. Ak sa to softwerom bude dať odomknúť tak všetky RN3 Pro budú mať velkú radosť. Ja som moju kôli tomu predal a ak to pôjde tak kúpim zase novú. Teraz sú aj ceny o dosť nižšie. Fónik je to inak skvelý.

  • eon5

   bohuzial HW nieje rovnaky, stara RN3 pro je typ Kenzo a nova je Kate, ma inu antenu, dokonca by mala byt o 2mm dlhsia

 • Rymocze

  Sakra, mám RN3 PRO asi měsíc, unlock a czech MIUI a oni teď udělaj verzi s LTE, to mě podrž