Čínske Xiaomi je po rokoch pôsobenia vo svete smartfónov dobre známe a za ten čas si jeho kúsky obľúbili mnohí. Nie každý však patrí medzi tých najnáročnejších používateľov, no aj na tento typ zákazníkov spoločnosť myslela. Nástupca populárneho najlacnejšieho Xiaomi smartfónu, model Redmi 5A, je teraz dostupný len za pár „babiek“.

Keď Xiaomi predstavilo model Redmi 4A, okamžite sa medzi zákazníkmi rozpútal záujem o tento skvelo vybavený a najmä extrémne lacný smartfón. Na úspechu svojho predchodcu stavia základy aj nové Xiaomi Redmi 5A, ktoré dostalo do vienka modernejší dizajn. Napriek niekoľkým vylepšeniam si výrobca nepotrpel na zvyšovaní ceny, a tak je aj táto novinka pre zákazníkov stále rovnako dostupná.

Skvelá výbava pre nenáročných

Za pár desiatok eur tak používateľ získa kvalitne spracovanú plastovú konštrukciu o hmotnosti len 137 g, ktorá príjemne padne do ruky. Pri používaní oči majiteľa zaujme pohľad na slušný 5″ displej s HD rozlíšením. Nad ním sa udomácnil selfie fotoaparát s rozlíšením 5 MPx a ďalšie potrebné senzory.

Na zadnej strane nájdeme hlavný 13 MPx fotoaparát, ktorý sa postará o slušné zábery aj vďaka PDAF zaostrovaniu. Zdrojom výkonu tohto kráľa najlacnejších smartfónov je procesor Snapdragon 425 a jeho 4 jadrá. Tie pri výpočtoch spolupracujú s 2 GB operačnou pamäťou RAM. Xiaomi však nezanevrelo ani na interné úložisko, ktoré je k dispozícií vo veľkosti 16 GB, no pomocou microSD karty je možné pridať ďalších až 128 GB pamäte.

Nenechaj si ujsť
Najlacnejší Xiaomi smartfón ma poriadne prekvapil. Za menej ako 75 € ponúka neuveriteľné kvality

Aby toho nebolo málo, tak o napájanie sa stará 3000 mAh batéria, ktorá vďaka nenáročnému hardvéru už čosi vydrží. Veľkým plusom je tiež plná podpora LTE sietí, takže si budúci majiteľ užije surfovanie internetom aj v 800 MHz pásme. Pravdaže sa nezabudlo ani na možnosť využitia dvoch SIM kariet súčasne a čerešničkou na torte je aj aktuálny operačný systém Android 7.1.2 Nougat so skvelou nadstavbou MIUI 9.

Najlacnejšie len vo FonTech Shope

Kúpiť Xiaomi Redmi 5A za 71 € bez ďalších poplatkov
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Výrobca tak modelom Redmi 5A skutočne potvrdil, že patrí k tým najlepším aj v nižšom segmente týchto zariadení. Najlacnejší smartfón od Xiaomi je však teraz dostupný za ešte nižšiu cenu, ktorá pri využití kupónu, ktorý nájdeš vo FonTech Shope, klesne na fantastických 71 €. Nechýba ani možnosť výberu dopravy EU Express, vďaka ktorej ti bude smartfón doručený bez akýchkoľvek ďalších poplatkov.

Kupón je možné aplikovať v košíku nasledovne:

Zobraziť celú galériu (7)
Screenshot / Gearbest

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom