Čínsky výrobca Xiaomi už začiatkom tohto roka prehlásil, že sa bude snažiť prísť s čo najväčším počtom nových produktov. Svoje sľuby plní a pre fanúšikov uvádza ďalší, tentokrát naozaj zaujímavý kúsok. 

Zo štatistík firiem, ktoré sa zaoberajú prieskumom čínskeho trhu vyplýva, že najpredávanejšie smartfóny spoločnosti Xiaomi sú práve tie z radu Redmi. A niet sa čomu čudovať, keď za veľmi nízke ceny ponúkajú dostatok výkonu aj pre náročnejších používateľov. Xiaomi však myslí aj na tých menej náročných, pre ktorých si pripravilo model Xiaomi Redmi 4A. Tento pôvodne prišiel len v zlatom a ružovom prevedení so 16 GB vnútornou pamäťou. Výrobca však teraz pri výrobe do farby zamiešalo nový odtieň a vznikla z toho elegantná čierna verzia jeho najlacnejšieho smartfónu v portfóliu.

Xiaomi Redmi 4Azdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť Xiaomi Redmi 4A s plnou LTE podporou za 100 €
Zľavový kupón RedmiSA

Okrem novej farby však Xiaomi prináša aj ďalšie, veľmi vítané upgrady. Vnútorná pamäť novej verzie Redmi 4A bola zdvojnásobená zo 16 GB na slušnejších 32 GB a aby toho nebolo málo, nový model je vybavený aj kompletnou LTE podporou! To znamená, že rýchly LTE internet si užiješ kdekoľvek na území Slovenska alebo Európy, keďže v podpore nájdeme aj toľko používanú 800 MHz frekvenciu (pásmo B20).

Xiaomi Redmi 4Azdroj fotografie: Xiaomi

Ostatné špecifikácie ostali nezmenené. Stále tak ide o starý dobrý cenovo dostupný smartfón s 5″ HD displejom, plastovým unibody telom, štvorjadrovým Qualcomm Snapdragon 425 procesorom s taktom 1,4 GHz, 2 GB RAM, 13 MPx zadným fotoaparátom s clonou f/2.2, 5 MPx predným selfie fotoaparátom, 3120 mAh batériou, slotom pre microSD karty či DualSIM funkcionalitou. Perfektnou správou je, že aj po upgrade niektorých hardvérových komponentov ostala cena na prijateľnej úrovni. V e-shope Gearbest.com si môžeš zakúpiť šedý Xiaomi Redmi 4A za výborných 100 € pri použití kupónu RedmiSA. Opäť by si mal počítať s prípadnou platbou colných poplatkov, ktoré by ťa mohli vyjsť na cca 20 €.

zdroj fotografie: Xiaomi

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom