banner-redmi-4a
Čínske Xiaomi tento rok predstavilo hneď dve generácie smartfónov spadajúcich do portfólia Redmi zariadení. Začiatkom roka to bolo Xiaomi Redmi 3, ktoré postupom času dostalo niekoľko ďalších verzií, začiatkom novembra zasa najnovšie Xiaomi Redmi 4. Okrem neho nás výrobca prekvapil aj svojím doteraz najlacnejším modelom.

Xiaomi Redmi 4A búra doterajšie bariéry výrobcu, keďže jeho cenovka bola nastavená poriadne nízko. U čínskych predajcov expedujúcich do celej Európy tento smartfón zakúpime za približne 85 €. Ak sa ti však nechce čakať na dodanie z Číny, kúpiť ho môžeš už aj na Slovensku. V prvých slovenských e-shopoch novinku zakúpiš od 137 € vyššie, čo je oproti cene čínskych predajcov pomerne veľký rozdiel. Samozrejme, v cene je započítané DPH, marža predajcov a tiež dvojročná záruka.

Xiaomi Redmi 4A môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-redmi-4a-na-slovensku-3

Zobraziť slovenskú cenu Xiaomi Redmi 4A

Po dizajnovej stránke sa nedávno predstavená novinka náramne podobá na staršieho súrodenca, model Redmi 3S. Vyznačuje sa teda zaoblenými okrajmi hliníkového unibody tela, ktoré prechádza až k prednej strane prístroja. Na nej sa rozprestiera opäť 5-palcový IPS displej s HD rozlíšením, ktorému robí spoločnosť trojica kapacitných tlačidiel, hovorový reproduktor, proximity senzor a 5 MPx selfie kamera. Na zadnej strane sa skrýva optika 13 MPx hlavného fotoaparátu, ktorý zhodne ponúka clonu f/2.0 a prisvetlovaciu LED diódu. Miernou zmenou oproti klasickej Redmi 4-ke je absencia skenera odtlačkov prstov, ktorý sa na neskôr predstavenú novinku nedostal.

xiaomi-redmi-4a-na-slovensku-2

Vstavaný akumulátor taktiež ponúka nižšiu kapacitu, no 3120 mAh je stále veľmi solídna hodnota, ktorá zabezpečí nadpriemerné výsledky. Integrovaný procesor je opäť vyrábaný spoločnosťou Qualcomm a konkrétne sa jedná o 4-jadrový Snapdragon 425 s taktom 1,4 GHz. Pri náročnejších operáciách padne vhod grafický akcelerátor Adreno 308 s taktom 500 MHz.

xiaomi-redmi-4a-na-slovensku-1

2 GB pamäte RAM sa postarajú o komfortný chod operačného systému Android 6.0 Marshmallow s obľúbenou nadstavbou MIUI 8. Interné 16 GB úložisko je ďalej možné rozšíriť pomocou microSD kariet, ktoré sa vkladajú do hybridného DualSIM slotu. Žiaľ, gigant nás opäť nepotešil kompletnou škálou LTE frekvencií a v ponuke je teda len tradičná trojica európskych frekvencií – 1800, 2100 a 2600 MHz.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP