Smartfón Xiaomi Redmi 4 Pro už od predstavenie láme všetky predajné rekordy. Nuž, niet sa čomu čudovať, keď za cenu pod 160 € ponúka výbavu aj dvakrát drahších konkurentov. Ak si na Redmi 4 Pro brúsiš zuby už dlhšie, práve teraz je ten správny čas na jeho kúpu.

Xiaomi odvádza skvelú prácu najmä v segmente smartfónov, kde patrí medzi popredných svetových výrobcov. V minulom roku nám táto spoločnosť predstavila niekoľko fantastických smartfónov. Zástupca strednej triedy, Xiaomi Redmi 4 Pro, patrí k jedným z najpopulárnejších smartfónov vo svojej triede. V jeho útrobách sa nachádza skvelý hardvér, ktorým dokáže tento model podať skvelý výkon.

Xiaomi Redmi 4 Pro
zdroj fotografie: Anzhuo

Kúpiť Xiaomi Redmi 4 Pro (3 GB / 32 GB) za 156 €
Kupón: LCXREDMI4 + zľava 2 USD po registrácii

V segmente strednej triedy konkuruje model Redmi 4 Pro ostatným smartfónom aj svojím skvelým displejom s uhlopriečkou 5″, ktorý po okrajoch nesie efektné 2,5D zaoblenie. Zobrazovací IPS panel ponúka FullHD rozlíšenie, takže pri pozeraní videí alebo hraní hier uvidíš na displeji aj ten najmenší detail.

Xiaomi Redmi 4 Pro
zdroj fotografie: Anzhuo

Nad displejom je umiestnený selfie fotoaparát, ktorý prichádza s rozlíšením 5 MPx, čím dokáže vytvárať dostatočne kvalitné selfie fotky. Krásne fotografie zachytí aj hlavný fotoaparát vďaka rozlíšeniu 13MPx. Snímač fotoaparátu disponuje aj PDAF zaostrovaním, clonou f/2.2 a doplnený je o prisvetľovaciu LED diódu pre zábery v zhoršených svetelných podmienkach. Zadná strana je ešte vybavená snímačom odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený pod fotoaparátom.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Redmi 4 Pro: Zomrel kráľ, nech žije nový kráľ

Xiaomi Redmi 4 Pro
zdroj fotografie: Anzhuo

Vnútri smartfónu pracuje procesor Snapdragon 625 z dielne amerického Qualcommu. Skladá sa až z ôsmich jadier a každé z nich pracuje na frekvencii 2 GHz. O bezproblémové hranie aj náročných titulov hier sa stará grafický akcelerátor Adreno 506. S procesorom spolupracuje operačná pamäť RAM o veľkosti 3 GB. Pre dostatok miesta na osobné súbory, fotografie či aplikácie v Xiaomi Redmi 4 Pro nájdeme 32 GB vnútorného úložiska. To je možné rozšíriť prostredníctvom microSD karty o ďalších 128 GB!
Xiaomi Redmi 4 pro
zdroj fotografie: Anzhuo

Celá hardvérová výbava je napájaná z veľkej batérie o kapacite až 4100 mAh. Operačným systémom je Android vo verzii 6.0 Marshmallow, ktorý je doplnený o fantastickú nadstavbu výrobcu MIUI 8. Z konektivity mu výrobca bohužiaľ odobral podporu 800 MHz pásma pre LTE pripojenie, no nahrádza si to DualSIM funkcionalitou. Okrem 4G pripojenia je možné surfovať internetom aj cez bezdrôtové Wi-Fi v štandarde 802.11a /b/g/n/ac. Bezdrôtové posielanie súborov je hračkou vďaka Bluetooth vo verzii 4.1 a samozrejmosťou je tiež GPS.


zdroj fotografie: Anzhuo

Pýtaš sa, koľko môže stáť tak skvelo vybavený smartfón? Pôvodná cena Xiaomi Redmi 4 Pro v e-shope TomTop.com činí 165 €, no s použitím kupónu LCXREDMI4 cena klesne o ďalších 8 €! Ak by sa ti táto cena zdala predsa len vyššia ako si očakával, môže byť ešte nižšia. Stačí, ak sa zaregistruješ priamo v e-shope a ako bonus dostaneš 200 bodov, ktoré ti poskytnú ďalšiu zľavu vo výške necelých 2 €. Finálna cena tohto nadupaného modelu sa pohybuje na úrovni iba 156 €. Za túto neodolateľnú sumu získaš jedinečný smartfón, ktorý je v strednej triede veľmi silnou konkurenciou pre ostatných výrobcov. Pred objednaním by si mal tiež počítať s prípadnými dodatočnými poplatkami, ktoré ťa vyjdu na cca 31 €.

Pošli nám TIP na článokNovinky