Teraz čítate
Šikovné Xiaomi Redmi 4 v oboch pamäťových verziách je už dostupné aj na Slovensku

banner-redmi-4Začiatkom novembra bol predstavený zástupca nižšej triedy, Xiaomi Redmi 4. Na svet prišli dve verzie, ktoré sa od seba odlišujú displejom a použitým hardvérom. Predstavením Xiaomi Redmi 4 potešil výrobca mnoho nenáročných používateľov smartfónov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Tí však budú príjemne prekvapení celým spracovaním novinky. Konštrukcia je vyrobená z kvalitného hliníka, ktorý pri dotyku zanecháva príjemný dojem aj vďaka miernemu zakriveniu zadných okrajov. Vzadu ďalej nájdete aj 13 MPx hlavný fotoaparát s clonou f/2.0, ktorý spoľahlivo zachytí všetky vaše fotografie. Pod hlavným fotoaparátom sa nachádza aj rýchly snímač odtlačkov prstov. Prednú stranu vybavil výrobca 5″ displejom, ktorého rozlíšenie však závisí od pamäťovej konfigurácie.

xiaomi-redmi-4-na-slovensku

Zobraziť slovenskú cenu Xiaomi Redmi 4
2 GB RAM / 16 GB ROM

Pri 16 GB verzii má displej HD rozlíšenie. Verzia s 32 GB vnútorného úložiska prináša už kvalitnejšie FullHD rozlíšenie. Nad displejom je umiestnený predný fotoaparát s rozlíšením 5 MPx. K dispozícií bude aj hybridný slot pre dve SIM karty s kombináciou pamäťovej karty a SIM karty alebo dvoch kariet SIM súčasne. Srdcom „slabšieho“ modelu z dvojice je procesor Snapdragon 430, ktorému sekunduje operačná pamäť RAM o veľkosti 2 GB.

xiaomi-redmi-4-black-friday

O hranie hier sa stará grafický akcelerátor Adreno 506. Komu by Snapdragon 430 nestačil, výkonnejšia verzia ponúka procesor Snapdragon 625, s ktorým spolupracujú 3 GB operačnej pamäte RAM a 32 GB interné úložisko. Obe verzie prichádzajú s operačným systémom Android 6.0 Marshmallow spolu so slávnou nadstavbou MIUI 8.

Zobraziť slovenskú cenu Xiaomi Redmi 4 Pro 
3 GB RAM / 32 GB ROM

xiaomi-redmi-4-na-slovensku-3

K dispozícii je aj DualSIM funkcionalita, no bez podpory 800 MHz LTE frekvencie. Smartfóny sú len pár týždňov po predstavení dostupné už aj na Slovensku. Za zástupcu low-end triedy u nás zaplatíte len 169 € a silnejší brat s 3 GB RAM a označením “Pro” v názve je k dispozícií od 207 €.

xiaomi-redmi-4-na-slovensku-2

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
10%
Páči sa mi to
30%
Chcem to
30%
Mám to
20%
Nepáči sa mi to
10%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Študujem na vysokej škole a zaujímam sa o novinky vo svete technológií, ktoré ma neustále neprestávajú prekvapovať. Môj záujem ma doviedol až k portálu FonTech.sk, kde pracujem ako redaktor. Kontakt: matus@fontech.sk
 • Atti

  Rozmýšľam nad Redmi 4 Pro. Objednával už dakto zo zahranicia?? Viem že tam stojí okolo 160eur, ale ak pripočítam poplatky tak ma to vyjde okolo cca. 200eur ajtak, takže veľa neušetrím a zo slovenska je jednoduchšia reklamácia…. :D :D Skúste poradiť :)

  • Roberto

   No ja ho mám objednaný,ale zatiaľ sa mi neušiel…bude na predaj

 • Jakub Smolka

  majú už aj SK jazyk alebo treba doinštalovať ?