Rozmanitosť produktov v ponuke Xiaomi zrejme naozaj nepozná hraníc. Okrem obľúbených gadgetov, či inej elektroniky nám tento čínsky gigant ponúka tiež rôzne doplnky do domácnosti, ale aj perfektné bicykle. Horský bicykel Xiaomi QiCycle XC650 nie je v ponímaní giganta len obyčajný dopravný prostriedok, preto mu inžinieri pridali hŕbu technologických vychytávok a ešte lepšiu cenu.

Moderné technológie zasahujú do nášho každodenného život čoraz intenzívnejšie a inak tomu nie je ani pri takej horskej cyklistike. Kedysi bežné bicykle dnes nahradila ich mladšia generácia s mnohými vylepšeniami. Dnes tak máme možnosť voziť sa na bicykloch s tými najrôznejšími technológiami, ktoré spravia z obyčajnej jazdy v teréne ešte lepší zážitok.

Perfekcionizmus od Xiaomi na kolesách

To sa snažilo dosiahnuť aj Xiaomi, keď v minulom roku predstavilo svoj horský bicykel Xiaomi QiCycle XC650. Jeho konštrukciu tvorí ľahký, no odolný hliník, ktorý odolá aj silným nárazom a pádom. K pohodliu každého cyklistu prispieva aj výškovo nastaviteľné sedadlo, ktoré je možné vysúvať od výšky 155 cm do 175 cm. Hmotnosť bicykla je 13,6 kg, nosnosť má 110 kg a kolesá sú veľké 27,5″. Predná vidlica je odpružená s hydraulickým uzatváraním pruženia pre zaistenie optimálneho komfortu na každom druhu cesty.

Pri rýchlej jazde sa o bezpečné zastavenie zasa starajú hydraulické kotúčové brzdy Shimano. Všetky hadičky a vedenia prehadzovania vstupujú do rámu bicykla, takže ti nebudú pri jazde nijako zavadzať. Bicykel má vynovený dizajn prehadzovačky, ktorá poskytne až 11 rýchlostí. Ako poznáme Xiaomi, tak aj do tohto svojho produktu muselo pridať kopu technologickej výbavy.

V jej zozname nechýba „palubný počítač“, ktorý riadi všetky inteligentné funkcie bicykla a je schopný veľmi presne zaznamenávať tvoju polohu vďaka spojeniu technológií ako GPS, AGPS, či dokonca LBS. Výrobca sľubuje presnosť určenia polohy na 5-10 metrov. Ešte väčšou šialenosťou je zabudovaný slot na SIM karty s podporou 2G sietí na frekvenciách 850/900/1800/1900. Nechýba ani možnosť prepojenia bicykla s aplikáciou QiCYCLE v tvojom smartfóne dostupnou pre Android aj iOS.

Súčasťou tohto počítača je aj 2600 mAh batéria, ktorú je možné dobíjať cez klasické USB rozhranie a dokonca aj pomocou externej batérie. Na jedno nabitie dokáže pri každodennej 2-hodinovej jazde počítač vydržať až 15 dní, počas ktorých poskytne používateľovi všetky detailné informácie.

Konečne v predaji!

Kúpiť smart bicykel Xiaomi QiCycle XC650 za 490 € z EÚ skladu
Doručenie od 2 – 5 dní

Navyše sa tento Xiaomi QiCycle XC650 môže pýšiť aj skvelou cenou, ktorá teraz výrazne klesla z pôvodnej sumy 678 € len na 490 €, no tuto ešte nekončí. Na svoj nový bicykel nebudeš musieť čakať viac ako 5 dní, nakoľko je dostupný v poľskom sklade, a tak dokonca nehrozia ani žiadne dodatočné poplatky pri doručení. Ak sa chceš na takomto skvelom bicykli povoziť aj ty, mal by si sa rozhodne poponáhľať, lebo poľskí susedia z neho majú na sklade už len 9 kusov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom