Séria smartfónov Mi MIX patrila vždy medzi to najlepšie od Xiaomi a potvrdilo sa to aj pri čerstvo predstavenej vlajkovej lodi Mi MIX 3. Tá môže vďaka skvelým vlastnostiam iste konkurovať akémukoľvek zariadeniu. Medzi tie najzaujímavejšie vlastnosti z výbavy zaraďujeme okrem AMOLED panela či fotoaparátu predovšetkým dizajnové prvky. 

Jedná sa o obrovský displej a jeho pomer k telu smartfónu, no najmä výsuvný mechanizmus. Pokusy Xiaomi znížiť hrúbku okrajov dosiahli nový rozmer, nakoľko sa predný fotoaparát posunul a spodná brada sa tak zmenšila ešte o 4,5 mm oproti predchodcovi. Pomer displeja k telu predstavuje až 93,4 %, bez využitia výrezu v hornej časti.

Prečítajte si tiež!
Xiaomi Mi MIX 3 s unikátnou konštrukciou dosiahol v predobjednávke nové cenové minimum

Aby sa dosiahol masívny pomer obrazovky k telu, spoločnosť musela využiť výsuvný mechanizmus. Vďaka nemu sa Mi MIX 3 stalo prvým Xiaomi smartfónom, ktorého dizajn obrazovky disponuje týmto retro, no poriadne vylepšeným prvkom.

Xiaomi sa rozhodlo bližšie informovať o výsuvnom mechanizme

Výsuvný mechanizmus je úplné iný ako ten, s ktorým sme sa mohli stretnúť pred pár rokmi. Samotná výsuvná časť je navyše extrémne malá. Jej rozmery  sú o vyše 50 % menšie ako tradičný posuvný kryt. Podľa Xiaomi bolo potrebné vypracovať úplne nový posuvný mechanizmus, nakoľko máme smartfóny s veľkou obrazovkou a je potrebné sa popasovať s viacerými výzvami. Veľké medzery, krátka životnosť a ‚‚slabý vysúvací pocit‘‘ sú neprijateľné.

Vďaka dlhému výrobnému procesu, ktorý sa stále zdokonaľoval, obsahuje nový systém minimálne medzery, životnosť je oveľa dlhšia a navyše vysúvací efekt je veľmi príjemný a návykový. Výsuvný mechanizmus je možné prispôsobiť si podľa seba. K dispozícii sú možné viaceré nastavenia. Pri vysunutí sa môžu spustiť viaceré funkcie, či už automatický fotoaparát, telefonovanie, alebo viaceré aplikácie podľa vlastného výberu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom