Séria smartfónov Mi MIX patrila vždy medzi to najlepšie od Xiaomi a potvrdilo sa to aj pri čerstvo predstavenej vlajkovej lodi Mi MIX 3. Tá môže vďaka skvelým vlastnostiam iste konkurovať akémukoľvek zariadeniu. Medzi tie najzaujímavejšie vlastnosti z výbavy zaraďujeme okrem AMOLED panela či fotoaparátu predovšetkým dizajnové prvky. 

Jedná sa o obrovský displej a jeho pomer k telu smartfónu, no najmä výsuvný mechanizmus. Pokusy Xiaomi znížiť hrúbku okrajov dosiahli nový rozmer, nakoľko sa predný fotoaparát posunul a spodná brada sa tak zmenšila ešte o 4,5 mm oproti predchodcovi. Pomer displeja k telu predstavuje až 93,4 %, bez využitia výrezu v hornej časti.

Prečítajte si tiež!
Xiaomi Mi MIX 3 s unikátnou konštrukciou dosiahol v predobjednávke nové cenové minimum

Aby sa dosiahol masívny pomer obrazovky k telu, spoločnosť musela využiť výsuvný mechanizmus. Vďaka nemu sa Mi MIX 3 stalo prvým Xiaomi smartfónom, ktorého dizajn obrazovky disponuje týmto retro, no poriadne vylepšeným prvkom.

Xiaomi sa rozhodlo bližšie informovať o výsuvnom mechanizme

Výsuvný mechanizmus je úplné iný ako ten, s ktorým sme sa mohli stretnúť pred pár rokmi. Samotná výsuvná časť je navyše extrémne malá. Jej rozmery  sú o vyše 50 % menšie ako tradičný posuvný kryt. Podľa Xiaomi bolo potrebné vypracovať úplne nový posuvný mechanizmus, nakoľko máme smartfóny s veľkou obrazovkou a je potrebné sa popasovať s viacerými výzvami. Veľké medzery, krátka životnosť a ‚‚slabý vysúvací pocit‘‘ sú neprijateľné.

Vďaka dlhému výrobnému procesu, ktorý sa stále zdokonaľoval, obsahuje nový systém minimálne medzery, životnosť je oveľa dlhšia a navyše vysúvací efekt je veľmi príjemný a návykový. Výsuvný mechanizmus je možné prispôsobiť si podľa seba. K dispozícii sú možné viaceré nastavenia. Pri vysunutí sa môžu spustiť viaceré funkcie, či už automatický fotoaparát, telefonovanie, alebo viaceré aplikácie podľa vlastného výberu.

Pošli nám TIP na článokSmartfóny