Od predstavenia nadupaného Xiaomi Mi 10 Ultra neubehli ešte ani dva týždne a smartfón si pritiahol pozornosť aj vďaka možnosti bezdrôtového nabíjania s výkonom až 50 W. Čínsky gigant najnovšie vysvetlil, ako táto technológia funguje, píše Gizmochina.

Kraľuje vo viacerých oblastiach

Xiaomi Mi 10 Ultra je špičkový model, ktorý ohromí v každom aspekte. Smartfón v sebe skrýva nielen prvotriedny výkon procesora Snapdragon 865 v spojení s LPDDR5 RAM až do kapacity 16 GB, ale aj jedinečný fotoaparát s 120-násobným priblížením pri periskopickom objektíve, ktorý v rebríčku DxOMark predbehol aj dlho kraľujúci Huawei P40 Pro.

Čínsky výrobca sa však pochlapil aj v oblasti nabíjania, ktoré disponuje výkonom až 120 W a veľkú 4 500 mAh dokáže doplna nabiť už za 23 minút.

Okrem toho ale spoločnosť prekvapila aj unikátnym bezdrôtovým nabíjaním s 50 W výkonom v spojení s novou bezdrôtovou nabíjačkou od Xiaomi, o ktorého fungovaní najnovšie priniesla podstatné informácie.

Nová technológia od Xiaomi zahanbí konkurenciu

Ako informoval portál Sparrow News, kľúčovým aspektom, vďaka ktorému dokázalo Xiaomi túto technológiu vyvinúť, bolo zmeniť rozloženie komponentov medzi cievkou a batériou, ktoré sa používajú na zvýšenie alebo zníženie napätia. Xiaomi ich totiž namiesto tradičného sériového usporiadania postavilo paralelne.

To priniesli výhody v oblasti účinnosti konverzie energie, ktorá pri sériovo usporiadaných jednotkách činí 97 % pre každý komponent a celková účinnosť sa tak znásobí a zníži na takmer 94 %.

Pri paralelnom zapojení však k tejto strate dôjde iba raz. Xiaomi okrem toho vyvinulo nový menič napätia s účinnosťou na úrovni 98,5 %, ktorý efektivitu nabíjania ešte zvyšuje.

Kvalita však siaha až do útrob jednotlivých konektorov, ktoré sú vyrobené z vysoko vodivého materiálu na báze grafénu, aby sa účinnosť nabíjania ešte zvýšila.

Cievky sú pevne navinuté technológiou viacvláknového navíjania v 5 vrstvách, ktoré zosilňuje magnetické pole okolo cievky v smartfóne a ďalej znižuje stratu energie počas procesu.

Samotná 4500 mAh batéria je tiež rozdelená na dva 2250 mAh články, čím sa maximalixuje rýchlosť dopĺňania energie. Výsledkom tohto úsilia je fakt, že smartfón sa nabíja naozaj neuveriteľne rýchlo.

V porovnaní s konkurenčným Huawei P40 Pro, ktorý disponuje bezdrôtovým nabíjaním s výkonom 40 W, sa dokáže Mi 10 Ultra s batériou väčšou o 300 mAh plne nabiť o 35 minút rýchlejšie. Novinke od Xiaomi totiž na dobitie batérie bez káblov z 0 na 100 % stačí celkovo len 40 minút.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom