Xiaomi dnes predstavilo nástupcu populárneho routra, ktorý bol známi svojím skvelým pomerom cena/výkon. Nový Xiaomi Mi Router 4 sa pokúsi tento úspech posunúť ešte ďalej.

Xiaomi je známe tým, že v celej svojej škále ponúka kvalitné produkty so skvelým pomerom cena/výkon. Xiaomi Mi Router 4 nie je samozrejme výnimkou. Ak sa pozrieme na dizajn, Mi Router 4 je veľmi podobný svojmu predchodcovi. Dodáva sa so štyrmi všesmerovými anténami a využíva veľký chladič vyrobený zo zliatiny hliníka a horčíka a tepelnej pasty s vysokou tepelnou vodivosťou.

Na celej spodnej strane sú chladiace otvory zamerané na zlepšenie efektívnosti a účinnosti celkového chladiaceho systému. Pokiaľ ide o dostupnosť portov, na zadnej strane je jeden WAN a dva LAN porty. Na hornej strane je umiestnená tradičná značka Mi. Router taktiež obsahuje LED indikátory indikujúce stav pripojenia.

Výkon, ktorý sa len tak nevidí

Ak sa však pozrieme dovnútra, zistíme, že Xiaomi sa rozhodlo pre novší procesor. Je ním výkonný čipset MT Router 4 Pack MT7621A, ktorý dokáže zabezpečiť pripojenie až 128 zariadení. Router je vybavený 128 MB pamäťou RAM a 128 MB flash pamäte, podobne ako jeho predchodca. Takýto výkon sa v podobnej cenovej kategórii hľadá len ťažko. Mi Router 4 bude bežať na operačnom systéme MiWiFi OS založenom na OpenWRT. Router bude teda možné nakonfigurovať prostredníctvom webového rozhrania, ako aj prostredníctvom mobilnej aplikácie, ktorá je k dispozícii pre systémy Android a iOS.

Inteligentné vysokorýchlostné pripojenie a dokonalá bezpečnosť

Mi Router 4 využíva dual-band Wi-Fi Gigabit WAN/LAN + 2.4 GHz / 5 GHz prepojenia a podporuje službu MiNET na rýchle pripojenie inteligentných zariadení jediným kliknutím. K pripojeniu inteligentných zariadení stačí kliknúť na tlačidlo MiNET a pripojenie prebehne rýchlo a bez hesiel.

Pokiaľ ide o bezdrôtovú bezpečnosť, Mi Router 4 podporuje šifrovanie WPA-PSK/WPA2-PSK, bezdrôtové riadenie prístupu (blacklisting a whitelisting), skrytie identifikátora SSID, detekciu narušenia, ochranu voči DoS útokom, manažéra kontroly prístupu a izoláciu SSID.

Cena a dostupnosť

Xiaomi Mi Router 4 bol pri predstavení ocenený na 199 jüanov, čo predstavuje približne 26 €. Táto suma činí niečo okolo 6 € viac ako stál predchodca. Do predaja sa v domovskej Číne dostane už 25. mája.

V pôvodnom článku bol chybne uvedený údaj o 128 GB vnútornom úložisko, hodnota je 128 MB.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom