Spoločnosť Xiaomi predstavila do tejto doby už desiatky, ba až stovky produktov. Väčšina z nich je však prostredníctvom rôznych sesterských spoločnosti, ktoré predstavujú produkty cez crowdfunding.

Ponúkaný sortiment je pritom nesmierne široký a zahŕňa elektroniku, oblečenie či produkty do domácnosti. Novinkou v portfóliu je odpadkový kôš a ako si už iste zvykol, obsahuje funkcie, ktoré pri bežných produktov v tejto kategórii nenájdeš.

Automaticky a bez zápachu

Ako to u podobných Xiaomi produktov býva, aj tu je prítomná istá dávka inteligencie. Tou hlavnou funkciou je automatické otváranie a zatváranie veka, ak je v blízkosti detekovaná ľudská ruka. Dosah senzora je pritom až 35 centimetrov. Veko je navyše vzduchotesné a tak zbytočne nešíri do okolia nepríjemný zápach, čo je problémom hlavne počas týchto horúcich, letných dní.

Kôš tiež dokáže úplne sám a automaticky zabaliť plný sáčok v prípade, že je už naplnený. Po jeho odobratí takisto automaticky pripraví nový sáčok, takže tvoja jediná starosť je zabalený odpad vyniesť.

Čo sa týka rozmerov, tak jeho výška je 40 cm a objem má 15,5 litra. Váha je o čosi vyššia a to 3,5 kg. Produkt sa v domovskej Číne stretol s veľkým ohlasom a získal už viac než 11 000 podporovateľov. Stanovená cena je 199 yuanov, čo je necelých 25 eur. Pre využívanie funkcií koša však bude pravdepodobne potrebné dokúpiť špeciálne sáčky. Oficiálny štart predaja sa odhaduje 11. septembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom