Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Na veľkolepej globálnej tlačovej konferencii spoločnosť Xiaomi opäť upútala pozornosť technologických nadšencov na celom svete predstavením Xiaomi 14 Ultra, svojho najnovšieho prémiového vlajkového zariadenia.

Tento pozoruhodný smartfón je vybavený špičkovými funkciami vrátane špičkových fotografických schopností, ohromujúceho displeja AMOLED a bezkonkurenčného výkonu.

Fotografická dokonalosť

Jednou z najpozoruhodnejších vlastností smartfónu Xiaomi 14 Ultra je jeho výnimočná fotografická výbava. Toto zariadenie vybavené obrovským 1-palcovým snímačom Sony LYT-900, ktorý sa môže pochváliť pozoruhodným rozlíšením 50 MP, automatickým zaostrovaním s fázovou detekciou (PDAF) a optickou stabilizáciou obrazu (OIS), posúva fotografovanie smartfónom do nevídaných výšin.

Variabilná clona v rozsahu od f/1,63 do f/4,0 zaručuje ohromujúcu čistotu a detaily aj v náročných svetelných podmienkach. Navyše vďaka podpore nahrávania videí vo vysokom rozlíšení až do 4K pri 120 snímkach za sekundu je zachytávanie filmových momentov bezproblémové.

FonTech/Dávid Igaz

Hlavný snímač dopĺňajú dva teleobjektívy so snímačmi Sony IMX858. Prvý objektív ponúka ohniskovú vzdialenosť 75 mm s 3,2-násobným optickým priblížením, zatiaľ čo druhý poskytuje ohniskovú vzdialenosť 120 mm s 5-násobným optickým priblížením.

Tieto teleobjektívy umožňujú používateľom zachytiť vzdialené objekty s výnimočnou čistotou a detailmi, vďaka čomu je Xiaomi 14 Ultra všestranným nástrojom pre fotografických nadšencov.

FonTech/Dávid Igaz

Okrem teleobjektívu je Xiaomi 14 Ultra vybavený 50 MP ultraširokouhlým snímačom so 122° uhlom snímania, ktorý používateľom umožňuje bez problémov zachytiť rozsiahle krajiny a skupinové zábery.

Okrem toho zariadenie využíva technológiu Leica Summilux, vyvinutú v spolupráci s renomovanou nemeckou značkou Leica, ktorá zlepšuje celkový zážitok zo snímania. Vďaka špecializovaným režimom, ako sú MasterCinema a Movie Mode, môžu používatelia popustiť uzdu svojej kreativite a ľahko zachytiť úžasné vizuálne zábery.

FonTech/Dávid Igaz

Výkonom tiež nesklame

Pod kapotou Xiaomi 14 Ultra sa nachádza vlajkový procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 v spojení so 16 GB operačnej pamäte LPDDR5X a 512 GB interného úložiska UFS 4.0, čo zaručuje bezproblémový multitasking a plynulý výkon.

Zariadenie je vybavené výrazným 6,73-palcovým LTPO AMOLED displejom s dynamickou obnovovacou frekvenciou od 1 Hz do 120 Hz, ktorý poskytuje pohlcujúci obraz s úžasnou čistotou a živými farbami.

FonTech/Dávid Igaz

Na poli konektivity ponúka Xiaomi 14 Ultra Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4 s technológiou Dual-Bluetooth, NFC, duálne GPS a obojsmernú satelitnú komunikáciu, čo zaručuje bezproblémové pripojenie, nech ste kdekoľvek.

Okrem toho vďaka masívnej 5300 mAh batérii a podpore ultrarýchleho 90W káblového nabíjania, 80W bezdrôtového nabíjania a reverzného bezdrôtového nabíjania môžu používatelia zostať bez prerušenia napájaní počas celého dňa.

FonTech/Dávid Igaz

Cena a dostupnosť

Xiaomi 14 Ultra bude k dispozícii v čiernom a bielom farebnom variante, pričom predaj sa začne 18. marca 2024 za cenu 1 499 € za 16 GB/512 GB verziu. Okrem toho zákazníci, ktorí si zariadenie predobjednajú od 26. februára do 18. marca, získajú fotografickú súpravu a 80W bezdrôtovú nabíjačku v hodnote 99 € úplne zadarmo. Súprava na fotografovanie bude k dispozícii aj na samostatné zakúpenie za 199 €.

Lacnejší Xiaomi 14 bude stáť 899 € v konfigurácii 12 GB/256 GB, respektíve 999 € v konfigurácii 12 GB/512 GB. Do 18.3.2024 ale môžeš zakúpiť verziu Xiaomi 14 12 GB/512 GB (teda tú s väčšou pamäťou) so zľavou 100 € – zaplatíš teda len 899€, čo je rovnako, ako za základnú verziu.

FonTech/Dávid Igaz

Majitelia telefónov Xiaomi 14 aj Xiaomi 14 Ultra budú môcť využívať exkluzívne výhody vrátane bezplatného balíka prémiových služieb, ktorý zahŕňa výmenu jedného displeja, trojmesačné predplatné služby YouTube Premium a 100 GB úložisko v cloudovej službe Google One na šesť mesiacov.

Záverom možno konštatovať, že Xiaomi 14 Ultra nastavuje nový štandard pre prémiové vlajkové smartfóny, pretože kombinuje bezkonkurenčné fotografické schopnosti, špičkový výkon a inovatívne funkcie, ktoré prinášajú jedinečný používateľský zážitok. Vďaka pôsobivej škále funkcií a exkluzívnym ponukám je Xiaomi 14 Ultra pripravený nanovo definovať prostredie smartfónov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú